Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Beşiktaş yenilmemeliydi

YAĞMURLU bir hava..

Gayretli bir takım.. Bu takıma sadece renk olarak yaklaşabilen ikinci bir takım.. Ama ilk yarının sonucu İstekli Takım-Durgun Takım: 0-1.. Futbol herhalde bu yüzden içinde birçok bilinmezi barındırıyor.. Fernandes’in önderliğinde, özellikle gol yollarında Mehmet Akyüz’ün hareketli oyunu, Olcay’ın zekası ilk yarım saatte 3 net fırsat getirdi Beşiktaş’a.. Savunma ise, ilk yarıda sadece tek hata yaptı ve gol geldi..

Sezon öncesi sinyaller

Samet Aybaba sahaya sürdüğü 9 yerli, 2 yabancılık kadrosuyla yeni sezon için de önemli ipuçları verdi.. Siyah beyazlı takım özellikle kendi seviyesinde ya da kendinden güçlü takımlara karşı bu düzeni korursa etkili olabilir.. Ama daha zayıf rakipler karşısında mutlaka yakaladığı pozisyonları atmalı, savunmada ilk gelen topta golü yememeli..

Hastalık tekrar gündemde

İkinci yarıdaki oyun istenen tempoda değildi.. Kompany’nin golü ve Veli’nin direkten dönen şutu heyecanı artırdı.. Rakibinden korkmadan oynamasına rağmen Beşiktaş’ın yenilgisi Türk futbolundaki hastalığı tekrar gündeme getirdi.. Sahanın Beşiktaş adına en iyi isimleri ise Fernandes, Mehmet Akyüz ve Veli’ydi..

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI