« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş yeni sezon için toplanıyor

Beşiktaş, 2013-2014 sezonu hazırlıkları için yarın yeni teknik direktörü Bilic yönetiminde ilk antrenmanını yapacak.

A.A
SON GÜNCELLEME
BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde bir araya gelecek siyah-beyazlı oyuncular, yeni sezon hazırlıklarına başlayacak. Geride kalan sezonun tamamlanmasının ardından milli takım kamplarına giden oyuncular Almanya kampında takıma dahil olacak. Siyah-beyazlı ekipte bugün resmi sözleşmeyi imzalayacak Hırvat teknik direktör Slaven Bilic de takımın başında yarın ilk antrenmanına çıkacak. İstanbul'da kısa süreli çalışacak siyah-beyazlı ekip, 1 Temmuz Pazartesi günü Scharmutzelsee bölgesinde kamp yapmak üzere Almanya'ya gidecek. 11 Temmuz'a kadar burada kalacak "Kara Kartallar", 12 Temmuz'da Hamburg'da Alman ekibi St. Pauli ile hazırlık maçı oynayacak ve bu karşılaşmanın ardından İstanbul'a dönecek.

İstanbul'da 13-16 Temmuz tarihleri arasında izin yapacak Beşiktaş, ikinci kamp çalışmaları için 17 Temmuz'da Avusturya'nın Lienz bölgesine hareket edecek ve 27 Temmuz'a kadar Grand Hotel Lienz'de konaklayacak. Avusturya kampında 3 hazırlık maçına çıkacak siyah-beyazlılar, 18 Temmuz'da İngiltere'nin Queens Park Rangers takımıyla, 21 Temmuz'da Almanya'nın Schalke ekibiyle karşı karşıya gelecek. Beşiktaş, kamptaki son hazırlık mücadelesini ise 27 Temmuz'da İngiltere'nin Southhampton takımıyla yapacak.

Beşiktaş, 28 Temmuz'da son bulacak ikinci kamp çalışmalarının ardından yeni sezon hazırlıklarına İstanbul'da devam edecek.

Beşiktaş'ta sağlık kontrolleri sürüyor 

Beşiktaşlı futbolcular Necip Uysal, Cenk Gönen, Mustafa Pektemek, Escude ve Dentinho sağlık kontrolünden geçti. Yeni sezon öncesi gerçekleştirilen sağlık kontrolleri kapsamında Necip, Cenk, Mustafa, Escude ve Dentinho'ya, Acıbadem Fulya Hastanesi Sporcu Sağlığı Merkezi'nde bir dizi sağlık testi uygulandı. Kan tetkiklerinin ardından iç hastalıkları, göz, kulak-burun-boğaz, ortopedi, genel cerrahi ve kardiyoloji bölümlerinde muayenesi yapılan siyah-beyazlı futbolcular, akciğer ve efor testlerinden geçti. Sporcularda herhangi bir sağlık sorununa rastlanmadığı açıklandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz