« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş ve Rizespor'a gereken cevabı sahada vereceğiz

Bursaspor Kulübü Genel Sekreteri Murat Yanıklar, yeşil-beyazlı taraftarlara kötü davranış ve tezahüratlardan kaçınmaları için çağrıda bulundu. Yanıklar, "Oluşturduğumuz takım, Beşiktaş'a da Çaykur Rizespor'a da gerekli cevabı sahada verecektir." dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Murat Yanıklar, Atatürk Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF), "Çirkin, kötü tezahürat ve davranışlar" ile ilgili yeni yaptırımlar getirdiğini hatırlatarak, çirkin ve kötü tezahürat yapılması ve davranışlarda bulunulması halinde, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) ilgili kulübe ilk ihlal için 250 bin YTL, ikinci ihlal için ise 500 bin YTL para cezası vereceğini belirten Yanıklar, üçüncü bir ihlalin yapılması halinde ise kulübün 3 puanının silineceğini kaydetti.

"KULÜBÜNE SAHİP ÇIK"

Konuyla ilgili olarak Bursa'daki yerel gazetelere yarından itibaren taraftara yönelik "Kulübüne sahip çık" başlıklı bir duyuru yayınlayacaklarını anlatan Yanıklar, "Tüm kentte geçen yıl büyük bir birliktelik sağlayarak Bursaspor'u layık olduğu Turkcell Süper Ligi'ne çıkardık. Bu yıl da zor şartlarda sadece Bursaspor'un menfaatlerini düşünerek istikrar adına göreve devam etme kararı aldık. Bursaspor'a gelir yaratıp, borçlarını ödeyebilmek, teknik kadro ve futbolcularımıza mahcup olmamak için her türlü imkanımızı seferber ettik. Ayrıca, geçtiğimiz dönemlerde görev almış yöneticilerimizin büyük çoğunluğu da kulübümüzden alacakları bedelleri, zor şartlarda kazandıkları paralarını kulübümüze bağışladılar." diye konuştu.

"GALATASARAY'I YENEREK GÜCÜMÜZÜ GÖSTERDİK"

Taraftarlara da kötü davranış ve tezahüratlardan kaçınmaları için çağrıda bulunan Yanıklar, Bursaspor'un, olası cezaları karşılayacak hiçbir kaynağının olmadığını, alınacak cezaların kulübün her türlü işleyişini bozacağını ifade etti.

Teknik kadro ve futbolcuların şevkinin kırılmaması için yeşil-beyazlı taraftarlara seslenen Yanıklar, "Oluşturduğumuz takım, Beşiktaş'a da Çaykur Rizespor'a da gerekli cevabı sahada verecektir. Sadece sahada oynanacak futbolun güzelliği ve olumlu sonuçlar adına her türlü desteği vermenizi, sadece kendinizi değil, yanınızda oturan arkadaşlarınızı da bu hedef doğrultusunda yönlendirmenizi tüm yönetim kurulu olarak rica ediyoruz" şeklinde konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler