« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş ve Leeds, 500'er taraftara anlaştı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İhsan DÖRTKARDEŞ/ (DHA) - Avrupa Şampiyonası'nda rakip olan Beşiktaş ile İngiliz Leeds United yöneticileri, deplasman maçlarında sadece 500'er taraftar kabulü konusunda anlaştı.

The Times gazetesinin haberine göre, geçen Nisan ayında İstanbul'da Leeds'li iki taraftarın bıçaklanarak öldürülmesi gözönüne alınarak, yeni üzücü olaya yer verilmemesi için iki külüp arasında maçlarda kabul edilebilecek taraftarlara ilişkin görüşmeler yapıldı. Beşiktaş ve Leeds United, deplasman maçlarında sadece 500'er taraftarı beraberlerinde götürebileceklerini bildirdi. Leeds kulübe resmi kanallar dışında İstanbul'a gidecek taraftarların Türkiye'de sınırdışı edilebileceğini bildirdi. İki kulüp de seyahat edecek taraftarları arasında suç işlemiş kişilerin yer almaması için ayrıntılı inceleme yapmayı kabul etti. Leeds Başkanı Peter Ridsale, Beşiktaş Başkanı Serdar Bilgili ile yarın (Çarşamba) Cenevre'ye giderek, UEFA yöneticileriyle görüşüp, önerilerini onaylatacaklarını açıkladı.

Bu arada Galatasaray'ın rakibi Glasgow Rangers takımının İstanbul'a 250 taraftarı ile gideceği bildirildi. Bu taraftarların sezon bilet sahipleri ile kulübün kayıtlı üyeleri arasından sıkı incelemeden sonra seçileceği kaydedildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz