« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş, UEFA’ya 3 Temmuz’u yazmış

Beşiktaş aleyhine olduğu iddia edilen taahhütnamede, UEFA’ya, 16. Ağır Ceza Mahkemesi ve TFF kararlarının bildirildiği öğrenildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

DİSİPLİN kurulu sürecinin başından beri Beşiktaş’ın ceza almasına yol açtığı iddia edilen ve avukat Emin Özkurt’un eleştirildiği taahhütnamede, UEFA’ya, Türkiye’deki mahkeme ve federasyon sürecinin ayrıntılı olarak aktarıldığı öğrenildi.
Konuyla ilgili suçlamaların hedefi olan avukat Özkurt, yapılan işlemin rutin ve gerekli bir işlem olduğunu belirtirken, “Bu verilmesi zorunlu olan bir formdur. Biz bu formu doldurduk ve şikeye bulaşılmadığını ve UEFA karar ve kurullarını tanıdığımızı beyan ettik. Yanı sıra da, Serdal Adalı, Tayfur Havutçu ve Ahmet Ateş’in 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nden ceza aldığını ancak TFF disiplin ve tahkim kurulları tarafından cezalandırılmadığını bildirdik” diye konuştu
Emin Özkurt, yapılan işlemin doğal ve normal olduğunu söylerken, kulüpten bir yetkili ise, “Mahkeme kararının temyiz aşamasında olduğu taahhütnamede bildirilmemiş. Bu durum aleyhimize oldu” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz