« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Beşiktaş tribünleriyle sorunum yok'

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, taraftarlarla herhangi bir sorununun olmadığını, takımın iyi olduğu sürece taraftarın kenetleneceğini söyledi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Demirören, telefonla katıldığı bir programda yaptığı  açıklamada, kendisinin Beşiktaş tribünleriyle bir sorunun olmadığını belirterek,  “Takımımız iyi oynadığı sürece, galip geldiği sürece zaten Beşiktaş taraftarı  kenetlenecektir. Kenetlenmenin meyvesini geçen sene nasıl iki kupayla aldıysak,  bu sene de bu takımın büyük başarılara imza atacağına inanıyorum” diye konuştu.

Siyah-beyazlı takımın Fenerbahçe ile yaptığı derbi maçına neden gitmediği  yönündeki soruyu yanıtlayan başkan Demirören, “Kızım hastaydı, onun için  gitmedim. Kızımla birlikte seyrettim” dedi.

Demirören, “Maça gittiğiniz de ayaklarınızın geri gittiği oluyor mu?”  sorusunu ise “Hem ben, hem Demirören ailesi o statta büyüdük. O statta  yaşlanacağız. Benim çocuklarım da o statta büyüyüp, yaşlanacak. Beşiktaş  taraftarlarıyla birlikte her zaman orada olacağız. Orası bizim mabedimiz”  şeklinde yanıt verdi.
Siyah-beyazlı kulübün başkanı, daha önceki tezahüratlar nedeniyle  kızgınlığının olup olmadığı sorusunu ise şu şekilde yanıtladı: “Hayır kızgınlık olmadı. Protesto  olabilir, yönetimden memnun  olmayabilirler. Ben kötü tezahürata karşıyım. Sadece Beşiktaş'ta değil, Türk sporunda kötü tezahürata karşıyım. Bunu Türk  toplumundan temizlememiz lazım.”

Kulübün kendisine olan borcu konusundaki soru üzerine, Beşiktaş'ta seçim  sürecinin başladığını hatırlatarak yanıt veren Yıldırım Demirören, “Bunlar seçim  sürecinin cevaplarıdır. Seçim sürecinin cevaplarını telefonla vermek Beşiktaş  başkanına yakışmaz. Zamanı geldiğinde bunların cevabını vereceğiz” dedi.

ŞAMPİYONLUĞUN EN GÜÇLÜ ADAYIYIZ

Beşiktaş tribünlerinde yer alan 36 kişinin gözaltına alınmasında  kendisinin talimatı olup olmadığı yönündeki soruyu ise Demirören, “Ben devletin  üstünde değilim. Emniyet, Valilik ve il güvenlik kurulunun 1 seneye yakındır  yaptığı çalışmalar sonucunda göz altına alınan kişilerdir. Bunun geçmişi çok  uzundur. Sadece tribünlerdeki 2-3 maçlık olaylar değildir. Bu süreç içinde artık  bıçak kemiğe dayandığı için emniyet ve valilik harekete geçmiştir” şeklinde  konuştu.

Başkan Demirören, kendisine yönelik yapılan protestolar konusunda,  “Beşiktaş taraftarının tek görevi vardır, o da takımını desteklemek. Biz bir  aileyiz. Kol kırılır yen içinde kalır. Aile içinde olan olaylar içerde kalır ve  aile içinde biter. Bunda büyütülecek bir şey yok” derken, Beşiktaş'ın şampiyon  olup olmayacağı yönündeki soruyu ise “Onu zaman gösterecek, ama şampiyonluğun en  güçlü adayıyız” diye yanıtladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz