« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş TBF'yi göreve çağırdı

2011 Erkekler Basketbol Spor Toto Türkiye Kupası finali yarın Beşiktaş Cola Turka ve Fenerbahçe Ülker arasında yapılacak karşılaşma sonrası sahibini bulacak.

Övünç ÖZDEM/İSTANBUL,(DHA)
SON GÜNCELLEME
Kayseri Kadir Has Spor Salonu'nda saat 15.00'de başlayacak mücadele öncesi, Siyah Beyazlı takımdan önemli bir açıklama geldi.

Beşiktaş Basketbol Şube Sorumlusu Şeref Yalçın, yarın gerçekleşecek final maçı öncesi yaptığı açıklamada Kayseri'de gerçekleştirilen turnuva boyunca hakem hatalarının olduğunu, final maçında da hakem hatalarının tekrarlanması konusunda endişeli olduğunu dile getirdi.

Yalçın, Beşiktaş camiası olarak artık hakem hatalarına tahammülleri olmadığının altını çizerken, "Kulübümüz açısında büyük önem taşıyan bu finalde merkez hakem kurulunun çok dikkatli tayin yapmaya davet ediyoruz" dedi.

Şeref Yalçın açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

"Yarın Fenerbahçe Ülker ile oynayacağımız tarihi final öncesi Siyah Beyazlı kulüp olarak büyük endişe içindeyiz. Özellikler turnuvada oynanan Fenerbahçe Ülker-Banvit maçında hakem hatalarının sonuca tesir ettiğine şahit olduk. Ayrıca Fenerbahçe Ülker-Galatasaray Cafe Crown maçında Fenerbahçe benchine tanınan toleransların diğer takımlara tanınmaması da bizi endişelendirmektedir. Kulübümüz açısından büyük önem taşıyan bu karşılaşma öncesi merkez hakem kurulunu hakem atanması konusunda çok dikkatli olmaya davet ediyoruz. Futbolda yaşadığımız hakem hatalarında sonra, basketbolda da hakem hatalarına maruz kalmaya camia olarak tahammülümüz yok".


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler