« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş’tan Avrupa çıkarması

Beşiktaş Asbaşkanı Levent Erdoğan, Ertuğrul Sağlam’ın listesinde yer alan oyuncuları izlemek üzere transfer tarama ekibiyle birlikte İsviçre’ye gidiyor.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ, yeni sezon için teknik direktör Ertuğrul Sağlam’ın isteği üzerine yurt dışına açılıyor. Siyah beyazlı kulübün asbaşkanı Levent Erdoğan, bugün tranfser tarama ekibiyle birlikte Euro 2008 maçlarını izlemek üzere İsviçre’ye gidiyor.

İsviçre Milli Takımı kadrosunda yer alan Türk asıllı 3 oyuncu; Gökhan İnler, Eren Derdiyok ve Hakan Yakın başta olmak üzere listede yer alan oyuncuları yakın takibe alacaklarını ifade eden Erdoğan, "Beşiktaş’ta transfer henüz bitmedi. İsviçre, Avusturya ve Almanya’da top koşturan önemli oyuncularla ilgileniyoruz. Bunların kulüpleri ve kendileri ile oturup konuşacağız" dedi.
 
Derneklere ziyaret

Beşiktaş Kulübü olarak Avrupa’daki dernekleri de gezeceklerini vurgulayan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Geçtiğimiz haftalarda Hollanda Beşiktaşlılar Derneği süper bir gece düzenledi. Öncelikle dernek yöneticilerini tebrik etmek istiyorum. Bu arada Basel, Zürih ve Cenevre’de Beşiktaşlılar gecesi tertip edilecek. Hem hocamızın istediği oyuncuları şampiyonada takip etme imkanı bulacağız, hem de dernek ve kongre üyelerimizle hasret gidereceğiz."

Transferler bitmedi

Siyah beyazlı takımın yurt dışı ve yurt içi transferlerinin devam ettiğini vurgulayan Levent Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bursaspor, Trabzonspor, Ankaragücü, İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Eskişehirspor ve İnegölspor’dan görüştüğümüz oyuncular var. Fakat bu oyuncuların bonservisleri konusunda net ve sağlıklı bir rakam konusunda anlaşma sağlanmadı.

Altay’da oynayan Adem Büyük, Kocaelispor’da oynayan Can Erdem gibi alt yapımızdan yetişen yıldız oyuncularımızı kadromuza tekrar kazandırmak istiyoruz. Bunun kararını teknik direktörümüz Ertuğrul Sağlam verecek. Sezona her mevkide rekabet olacak şekilde kadro ile girme düşüncesindeyiz."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler