« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Beşiktaş’ta takımı maliyeti 3.7 milyon dolar"

Beşiktaş Genel Sekreteri Mesut Urgancılar, BJK TV’de katıldığı Söz Yönetim’de programında önemli açıklamalarda bulundu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İşte Urgancılar'ın açıklamaları;

"Basket takımı bir değişik hikaye. Geçen sene başında ortalama 127 kişiye, 4.220 kombineye oynamış.

Erman Kunter benim içinde farklı anlamları içeriyor. Benim kendime dair anılarım var. Benim Beşiktaş kulübünde attığım ilk resmi imza Erman Kunter sözleşmesidir. O anlamda benim için çok önemli. Futboldaki mali anlamda yapılanma, basketbol takımında da var.

Geçen seneki basket takımından 2 kişi sezon başında vardı. Hepsi ile 6 aylık 1 yıllık sözleşmeler yapılmış. Uzun süreli sözleşmeler yapılmamış. Bunlar imaj tazelemek ve şov amaçlı hareketler. O sözleşmelerin maliyet 7.2 milyon dolar. Şimdi takımın maliyeti hepsi dahil 3.7 milyon dolar. Ahmet Nur Çebi’nin isteği ile ayrılmış 5.5 milyon euro’luk bir bütçede var.

Basketbolu da ayrı bir A.Ş haline getirme hayallerimiz var. Basketbola bakış ortada. En büyük eleştiriler sponsor konusunda. Geçen yıl kimse sponsor olmadı. Beşiktaş’ın futbolda yaptığı hataları bir nebze olsun susturabilmek amacı ile basketbola para ihtiyacı olunca bulunan bir sponsorluk oldu. Hangi dalda olursa olsun günlük sponsorlukları kabul etmiyoruz.

Basketbolda Beşiktaş’ın makus tarihi bir ilki yaşadığımız bir Euroleage’da değişti. Güzel deplasmanlar var ama çok zor bir kura çektik.”


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler