« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Beşiktaş seyir zevki açısından biraz farklı"

Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final turunda Gaziantepspor Büyükşehir Belediyespor ile eşleşen Beşiktaş'ta asbaşkan Engin Baltacı, çeyrek finale yükselen 8 takımın da birbirinden farklı olmadığını ancak, siyah-beyazlı ekibin seyir zevki açısından öne çıktığını ifade etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Olimpiyatevi'nde gerçekleştirilen kura çekiminde, çekim sırası ve eşleşme için yaptığı iki çekimde de “1” numarayı açan Baltacı, basın mensuplarına kurayla ilgili değerlendirmesinde, şunları söyledi:

“8 takımın birbirinden farklı olmadığı gibi klasik sözle başlanabilir ama ben çektiğim her iki toptan çıkan numarayla da Beşiktaş'ın biraz farklı olduğunu, en azından seyir zevki açısından biraz farklı olduğunu söyleyerek söze başlamak istiyorum. Diğer 7 takımın herhangi biri de bizim için çok zor veya çok kolay bir kura olmazdı. Belli takımlarla bu aşamada eşleşmek belki kupanın heyecanı anlamında, azalması anlamında bir takım şeyler ifade edebilirdi. Onun dışında bizim için çok bir şey ifade etmezdi. Hayırlı olsun. Gaziantep Büyükşehir Belediyespor ile iyi bir maç oynayacağımızı düşünüyorum. Çünkü Gaziantep'teki maç da güzel olmuştu. Rakibimiz güçlü bir çıkış yakalayan takım. Ama Beşiktaş da artık hepimizin bildiği, ortada bir takım. Biz daha çok hücum futbolu oynuyoruz. Benim, futbol taraftarlığından öteye gitmeyen bilgimle söyleyebileceğim kadar, seyir zevki veren bir futbol oynuyoruz. Bunun örneği de ortada. Trabzonspor maçının 90. dakikasında bizim stoperimiz köşe gönderine yakın bir yerde taç çizgisi kenarında galip durumdayken, istediğimizi elde etmiş durumdayken, girdiği bir ikili mücadelede sakatlandı. Bizim her maçımızın aynı konseptte, aynı espriyle oynanacağını söyleyebilirim.”

“ŞUBAT AYI BİZİM İÇİN ZORLU GEÇECEK”

Kendilerini zorlu bir şubat ayının beklediğini bildiren Baltacı, teknik kadro ve takımın zorlu maçların altından kalkabilecek kapasitede olduğuna inandığını belirtti.

Baltacı, önlerinde çok ciddi maçlarının olduğuna işaret ederek, şöyle dedi:

“Eminim bunu teknik heyetimiz, başta futbol şubemizin sorumluları Sayın Serdal Adalı ve Cengiz Zülfikaroğlu ile birlikte yapıyorlardır. Ama şubat ayı bizim için gerçekten de kışın yanında zorlu maçlarla da bayağı zorlu geçecek bir aya benziyor. Bütün kalbimle, bunların altından kalkabilecek bir kadromuzun olduğuna, teknik heyetimizin bu kapasitede olduğuna inanıyorum. Beşiktaş'ın mart ayını yarıştığı her kulvarda çok rahat, çok esenliklerle göreceğine eminim.”

Yarı finalde Galatasaray derbisinin olma ihtimalinin kendilerini heyecanlandırıp heyecanlandırmadığı sorulan Beşiktaşlı yönetici, “Hayır. Galatasaray bize bu turda da çıkabilirdi. Onun için Galatasaray ile oynayacağımız bir maç bizi çok heyecanlandırmıyor. Biz zaten ilk yarıda Ali Sami Yen'e gitmiştik. Ali Sami Yen'de son derbiyi oynamak bize kısmet olmuştu. Onlar bize geleceklerdi. Şimdi yine bize gelecekler. Eğer biz turu geçebilirsek, tabii ki bize gelecekler. Eğer onlar da Gaziantepspor gibi iyi futbol oynayan bir takımı geçebilirseler... Bunun için şimdiden konuşmak erken. Bizim önümüzde çok önemli maçlar var. Sanıyorum takımımız ve teknik heyetimiz önümüzdeki bu zorlu şubat ayını düşünüyordur” yanıtını verdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz