« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş saygı görecek

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, yeni sezonda takımının ofansif ve göze hoş gelen bir futbol sergileyeceğini söyledi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Yavru Kartal dergisinin temmuz sayısında röportajına yer verilen Sağlam, siyah-beyazlı ekibin geçen sezon defansif anlayışla oynadığı hatırlatılarak yöneltilen soruya verdiği yanıtta, antrenörlük felsefesinde atak futbolun önemli olduğunu belirterek, “Futbolun genelde pozitif, yani oynamayı seven tarafını yansıtmaya çalışıyoruz. Bu yüzden de bütün taraftarlarımız ve Beşiktaş'ı sevenler, ofansif ve göze hoş gelen bir futbol izleyecek” dedi.

2007-2008 sezonunda öncelikle kişilik ve karakter yapısı itibarıyla insani değerleri üst düzeyde bir takım oluşturmak istediğini anlatan Sağlam, “Sahadaki performansının yanında, saha içindeki ve dışındaki davranışlarıyla da herkesin örnek gösterdiği bir takım olabilmek istiyoruz. Bunun yanında da tabii ki performansıyla da camiamızın beklentilerine cevap verebilen, oynarken zevk alan ve izleyenlere zevk aldıran bir takım olmayı hedefliyoruz” şeklinde görüş belirtti.
Altyapıyla koordineli bir şekilde çalışacaklarını belirten Sağlam, siyah-beyazlı kulübün altyapıya önem veren bir anlayışı olduğunu, yıllardır süregelen altyapıdan futbolcu çıkarma anlayışını devam ettirmeye çalışacaklarını ifade etti.
Sağlam, “Kendinizi başarılı buluyor musunuz?” şeklindeki soruya, “Benim kendimi başarılı bulup bulmamam çok önemli değil, spor kamuoyunun ve diğer insanların görüşleri daha önemli. Başarılı buldular ki bize sorumluluğu çok büyük bu görevi layık gördüler. Oradaki başarımızı (Kayserispor'daki) Beşiktaş'ta da devam ettirmek en büyük arzumuz ve en büyük dileğimiz” yanıtını verdi.

Sağlam, “Hangi ünlü futbolcuyu Beşiktaş'ta görmek istersiniz” sorusunu ise “Ronaldinho, Shevchenko gibi futbolcuları izlemekten keyif alıyorum, ama biz kendi bütçemize göre transfer yapıyoruz” diye yanıtladı.
En beğendiği yerli ve yabancı teknik direktörün kim olduğunun sorulması üzerine Sağlam, “Çok kaliteli teknik direktörler var. Özellikle ülkemizde son dönemde adından çok bahsettiren yerli antrenörler Türk futboluna damgasını vurdu. Bu konuda isim söylemek istemiyorum” demekle yetindi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler