« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş rotayı Diego Costa’ya çevirdi

Siyah beyazlılar, A. Madrid’in Brezilyalı golcüsü için İspanyol kulübüyle pazarlık masasına oturmaya hazırlanıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ dış transferde rotasını İspanya’ya çevirdi. Siyah beyazlıların Atletico Madrid’in forvetlerinden Diego Costa’nın peşine düştüğü ve bu transferi büyük ihtimalle önümüzdeki hafta içinde bitireceği öğrenildi.
Forlan olmamıştı
İspanyol spor gazetesi AS da Brezilyalı golcünün Beşiktaş’a gidebileceğini yazdı. Haberde, 22 yaşındaki Costa’nın, 6 milyon Euro bonservis bedeliyle Atletico’dan ayrılabileceği ve gitmesi muhtemel takımlardan birinin Beşiktaş olduğu ifade edildi.
 Costa, Atletico’da geçirdiği ilk sezonda toplam 38 maçta oynayıp 8 gol kaydetmişti.Siyah beyazlılar daha önce de Atletico Madrid’in kapısını ünlü yıldız Forlan için çalmış ancak yüksek bonservis bedeli nedeniyle anlaşma sağlanamamıştı. Uruguaylı yıldız için Beşiktaş’ın önümüzdeki günlerde son bir teklifi daha sunacağı iddia edildi.
Transferler açıklandı
Beşiktaş, gurbetçi futbolcular Veli Kavlak, Tanju Kayhan ve Burak Kaplan’ın transferleri için anlaşma sağlandığını açıkladı. Beşiktaş’ın kasasından Veli Kavlak için 750 bin, Tanju Kayhan için 1 milyon 50 bin, Burak Kaplan için de 650 bin Euro çıkacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz