« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş maçının tartışılan iki hakemi kızağa çekiliyor

MHK, Antalya’nın nizami golünü vermeyen iki hakemi kızağa çekiyor.

Özgür ŞAHİNER
SON GÜNCELLEME

Gözlemci raporuna göre, Necati’nin vuruşunda Beşiktaş kale çizgisini geçen topu göremeyen ikili sonucu  etkiledi. Golün atıldığı an yardımcının yerinin yanlış olduğu, orta hakem Özkahya’nın de pozisyonu iyi süzemediği belirtildi.

ANTALYA’nın, Beşiktaş’a sahasında 2-1 yenildiği maçta attığı net golü vermeyen yardımcı hakem Asım Yusuf Öz ve orta hakem Halis Özkahya kızağa çekilecek. Oyun golsüz devam ederken, Antalya’nın yıldızı Necati Ateş’in 36. dakikada kale çizgisini geçen vuruşunda oyunu devam ettiren ikili belli bir süre dinlendirilecek. Tecrübeli oyuncunun vuruşunda kale çizgisini yarım metre geçen topu görmeyen yardımcı hakem Asım Yusuf Öz’e, MHK en az 5 hafta maç vermeyecek. Karşılaşmanın FIFA kokartlı orta hakemi Özkahya da MHK’nin hışmına uğrayanlardan. Özkahya en az 3 hafta sahalardan uzak kalacak. Nizami bir golü vermeyen ve Antalya’nın golünü yiyen ikili cezasını çekecek.

Gözlemci’nin Özkahya’ya verdiği not: 7.7

Beşiktaş’ın 2-1’lik üstünlüğüyle tamamlanan ve siyah beyazlıların zirve yarışında tökezlemeden yola devam etmesini sağlayan karşılaşmanın gözlemcisi Necdet Erdilek’in, Halis Özkahya’nın yönetimine not olarak 7.7 verdiği öğrenildi. Antalyasporlu Necati Ateş’in vuruşunda topun kale çizgisini geçmesini göremeyen ve oyunu devam ettiren yardımcı Asım Yusuf Öz’ün karşılaşmanın sonucuna direkt etki eden büyük bir hata yaptığını da raporuna yazan Necdet Erdilek, Öz’ün pozisyonda durduğu yerin yanlış olduğunu da belirtti.

Karşılaşmanın sonucunu etkilediler

Başta MHK Başkanı Yusuf Namoğlu olmak üzere, diğer üyeler de tecrübeli yardımcılardan biri olan Asım Yusuf Öz’ün pozisyonu iyi süzemediği görüşünde birleşti. Orta hakem Halis Özkahya’nın da saha içindeki açısı ve tecrübesiyle, kritik pozisyonda daha sağlıklı bir karar vermesi gerektiğini ifade eden MHK kurmayları ikilinin büyük bir hata yaptığını ve karşılaşmanın sonucuna etki ettiklerini ifade ettiler.


Bunları da Beğenebilirsiniz