Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş Lazio gibi olmaz

Son hafta Bursa’yla oynayacak siyah beyazlılarda Denizli, “D.Bakır maçına nasıl hazırlanıyorsak, diğer maçlarımıza da aynı şekilde hazırlanacağız” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

LİGİN son haftası Fenerbahçe ile şampiyonluk mücadelesi veren Bursaspor’la karşılaşacak Beşiktaş’ta teknik direktör Mustafa Denizli, kendisine Lazio-Inter maçının hatırlatılması üzerine “Biz Diyarbakırspor, Ankaragücü ve diğer maçlara nasıl hazırlanıyorsak, diğer karşılaşmalarımıza da aynı şekilde hazırlanacağız” dedi.
Dünkü antrenman sırasında basın mensuplarıyla sohbet eden siyah beyazlıların teknik patronu şunları söyledi: “Buradaki durum çok farklı. İstanbul’da derbi heyecanı olan takımlar  oynasaydı nasıl olurdu, bilemiyoruz. Inter-Lazio maçındaki ortam sadece bugüne mahsus bir şey değil. Inter-Milan ve Barcelona-Real Madrid arasında yaşanmıştır. Taraftarın görüntüsü başka, sahadaki mücadele başka.”
Siyah beyazlı takımın çalıştırıcısı, Beşiktaş olarak da kritik haftalarda kritik durumdaki takımlarla oynadıklarını, bunlardan biri olan Diyarbakırspor  maçını ise başarıyla geçtiklerini söyledi.

Oynamak istemedi     

DİYARBAKIR maçı öncesi, kaleci Hakan Arıkan ile görüştüğünü anlatan Mustafa Denizli, “Oynatmak istemek başka, böyle bir diyalog başka şey. Hakan’a  ‘Seninle ilgili medyada doğru veya yanlış haberler çıktı. Bu durum seni etkiledi  mi?’ diye sordum. O da ‘Hocam, etkileyecek şeyler. O nedenle müsaade ederseniz ben oynamayayım’ dedi. Hakan’ı oynatmayı düşünüyordum. Bu gayet doğaldır” yorumunda bulundu.

Fenerbahçe de Bursa da hak etti

SON hafta Bursaspor ile yapacakları maç konusundaki görüşlerini açıklayan tecrübeli teknik adam, “Beşiktaş’ın durumu ne olursa olsun, hedefleri değişmez. Hedefi, büyüklüğüne yakışır şekilde mücadele etmektir. Fenerbahçe de Bursaspor da eşit şansa sahip. İki takım da hak etmiş görüntü gösterdi” diye konuştu.

Büyükler kendi işini kendi yapar

“HİÇ kimseden bir şey beklemiyoruz. Birilerinden bir şey bekliyorsak Beşiktaş değiliz. Her şey bizim elimizdeydi. Kendi düşüncelerimizi gerçekleştirseydik niye birilerine ihtiyacımız olsun? Bazı şeyler bizi yarışın dışına itti. Ama ne dün, ne bugün, ne de yarın kimseden hiçbir şey beklemiyoruz. Büyükler kendi işini kendi yapar.”

7 sakat verdik

7 futbolcusunda kırılmaya bağlı sakatlığın yaşandığını da kaydeden Denizli, “Kırıklarla başlayan bir sezon oldu. Barcelona gibi  şampiyonluğa oynayan pozisyonda olsaydık Xavi’nin gösterdiği özveriyi futbolcularım da yapardı” ifadelerini kullandı.

Son 4 hafta fırsatları teptik

BU sezon özellikle son 4 haftada önemli fırsatlar yakaladıklarını ifade eden siyah beyazlı teknik adam, “Biz bu maçlarımızı kazansaydık rakiplerimiz beklenti içine girerdi” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler