GeriFutbol Beşiktaş Kulübü'ne haciz şoku!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  327
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Beşiktaş Kulübü'ne haciz şoku!

Beşiktaş Kulübü'ne haciz şoku!
refid:28741189 ilişkili resim dosyası

Bir reklam şirketi Beşiktaş Kulübü'nden alacakları için icra takibi başlattı. 8 milyon 839 bin dolarlık alacak için memurlar Beşiktaş Kulübü binasında işlem yaptı. Başkan Fikret Orman ve yönetim kurulu üyelerinin bulunduğu 13. kattaki tüm masa, sandalye ve diğer eşyalara haciz konulmak istendi. Gün boyu süren görüşmeler sonrası haciz memurları, avukatlarla icranın ertelenmesi ve tespit edilen malların Yediemin'e teslim edilmesi ile paranın 5 gün içinde ödenmesi konusunda fikir birliğine vardı.

Beşiktaş Kulübü haciz şoku yaşıyor... 8 milyon 839 bin dolarlık borç için haciz memurları Akaretlerdeki kulübün kapısına dayandı. Haciz memurlarının kulüp binasına gelmesinin ardından siyah beyazlıların avukatları alel acele kulübe gitti. Şirket avukatları ve haciz görevlileri kulübe geldiklerinde doğruca Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve yönetim kurulu üyelerinin oturduğu 13. kata çıktı. İlk olarak buradaki masa, sandalye gibi eşyalara değer tespit yaptırıldı.

Beşiktaş Kulübüne haciz şoku

Beşiktaş Kulübü'ne haciz için gelen kamyonların ikisi Akaretler Yokuşu'nda bekletildi.

BORÇ, ESKİ BAŞKAN YILDIRIM DEMİRÖREN DÖNEMİNDEN KALMA
İkinci başkan Ahmet Nur Çebi ve bazı yöneticiler, eski başkan Yıldırım Demirören döneminden kalan borç için bir süre önce Aktif Tanıtım Şirketi yetkilileri ile anlaşıp, rakamı 3 milyon dolara indirmişti. Ancak şirket avukatlarının ifadesine göre; 3 milyon dolarlık borcun 300 bin dolarlık son taksiti ödenmeyince anlaşma bozuldu ve avukatlar bu sabah Akaretler'i giderek binayı haciz işlemini başlattı.

SAAT 14.15'E KADAR HİÇBİR YÖNETİCİ YOKTU
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın konu ile ilgili olarak avukatlarla telefon görüşmesi yapıp bilgi aldığı belirtilirken, kulüp binasında saat 14.15'e kadar hiçbir yöneticinin olmaması dikkat çekti. 14.15 sularında yönetim kurulu üyesi Erdal Karacan ile kulüp müdürü Levent Çifter kulüp binasına gelerek avukatlarla görüşmeye başladı.HUKUK BÜROSU AÇIKLAMA YAPTI
Reklam şirketinin hukuk bürosu ise yaptığı yazılı açıklamada, borcun Yıldırım Demirören dönemine ait olduğu, Fikret Orman yönetiminin borcu ödeme protokolüne bağlasa da protokole uyulmadığı gerekçesiyle icra takibine kaldığı yerden devam edilerek haciz işlemine başlanmıştır denildi.


Beşiktaş Kulübüne haciz şoku


AVUKATLARLA HACİZ MEMURLARI ARASINDA ARBEDE YAŞANDI
Haciz memurları ve avukatlar kulüp binasına geldiğinde tatsız olayların yaşandığı, kulüp avukatlarının hacize gelen memurları ve avukatları içeriye almak istemedikleri öğrenildi. Bu sırada arbede yaşandığı belirtildi. İçeriden alınan bilgilere göre sert tartışmalar oldu.

Beşiktaş Kulübüne haciz şoku

Haciz için gelen kamyonun şoförü, arkadaşımız İsmail Er ile görüştü.

KULÜPTE PARA OLMADIĞI İÇİN ÖDEME YAPILAMADI
Memurlar içeri girince yapılan görüşmede, kulüpte para olmadığı için ödeme yapılamayacağı anlaşıldı. İçerideki mallar için tutanak hazırlandı. Haciz işlemi yeniden başlatıldı.


ÖN KAPIDA 2, ARKADA 1 KAMYON...

Haciz için gelen reklam şirketi yetkilileri 3 tane kamyon getirtti. Kamyonların 2'si kulüp binasının ön tarafında, diğeri ise arkada bekletiliyor.

Beşiktaş Kulübüne haciz şoku NE OLMUŞTU? BEŞİKTAŞ'TA 2. DEL BOSQUE DAVASI!

HUKUK BÜROSU: 6 AYDIR TELEFONLARIMIZA BİLE ÇIKMADILAR
Haciz koyduran şirketin hukuki işlemlerini takip eden Dedeoğlu Hukuk Bürosu'ndan avukat Mehmet Dedeoğlu, büyük yankı yaratan olayla ilgili olarak 'haber1903.com'a yaptığı açıklamada ilginç ifadeler kullandı. 6 aydır siyah beyazlı yetkililere ulaşmaya çalıştıklarını ancak, telefonlarına cevap bile verilmediğini öne süren Dedeoğlu şunları söyledi:

"Şu anda büromuzun avukatları Akaretler'de haciz işlemleri yapıyorlar. Son derece üzgünüz. Çünkü 2006 yılından bu yana devam eden bir alacak. Geçmiş dönem yönetimlerinden bugüne kadar ötelenmişti. En son sayın Fikret Orman tarafından protokole bağlamıştık. Vadeler çerçevesinde ödemeler yapılacaktı. Maalesef bunlara uyulmadı. Aşağı yukarı 1 yıldır tüm kanalları zorluyoruz. Artık ümidimiz kalmadığı için son çare olarak haciz işlemlerine başladık."

Beşiktaş Kulübüne haciz şoku

Haciz haberini duyan taraftarlar Beşiktaş Kulübü'ne akın etti.

"MAL VARLIKLARINI KAÇIRIYORLAR"
Beşiktaş Kulübü'nün mal varlıklarını kaçırma yöntemi izlediğini belirten Dedeoğlu, "Bunu Beşiktaş Kulübü değerlendirecek. Biz bankalar dahil tüm mal varlıklarına haciz işlemlerini uyguladık. Onlar birtakım iktisadi teşekküller kurarak mal varlıklarını kaçırma yöntemini izliyorlar. Ödemelerini bu iktisadi teşekküller üzerinden yaparak hacizden kurtulmaya çalışıyorlar. Ancak kanun bu tür davranışları korumaz. Hukukun üzerinde hiçbir şey yok. Şu anda SPK'ya bile bildirsek çok büyük ceza alırlar. Çünkü Beşiktaş borsaya bağlı bir şirket. Ödemelerini başka bir şirkete kaçırarak yapamaz. Aslında yatırımcıdan dahi bazı şeyleri gizliyorlar. Dolayısıyla bunlar SPK tarafından incelenip görülmesi gereken şeyler. Çok fazla bu konulara girmek istemiyorum" dedi.

Beşiktaş Kulübüne haciz şoku

Arkadaşımız İsmail Er'e konuşan tribün liderleri, siyah beyazlı yönetime tepki gösterdi.

KULÜP AVUKATLARI YENİ ANLAŞMA TEKLİF ETTİ
Alacaklı şirketin avukatları Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın odasındaki masa, sandalye gibi eşyaların tespitini yaparken, kulüp avukatları yeni bir anlaşma önerdi. Yönetim kurulu üyesi Erdal Karacan, tüm borçları bir hafta içinde ödeyeceklerini söyleyerek, hacizi durdurmalarını istedi. Şirket avukatlarıyla görüşmeler sürüyor.


HACİZ HABERİNİ DUYAN TARAFTARLAR KULÜBE KOŞTU

Haciz olayı Beşiktaş taraftarları arasında büyük tepkiye neden oldu. Haberi duyan Çarşı ve Karagümrük Beşiktaşlılar Birliği'nin çok sayıda üyesi kulüp binasının önüne geldi. Tribün liderleri, özellikle başkan Fikret Orman aleyhine sert açıklamalar yaparak, "Beşiktaş Kulübü sahipsiz değildir. Gerekirse buraya taraftar yığar, başkanın koltuğu dahil tek bir çöp dahi aldırmayız" dediler.


BAŞKAN ORMAN'IN ODASININ BOŞALTILMASI SON ANDA ÖNLENDİ
Başkan Fikret Orman ve yönetim kurulu üyelerinin odalarının bulunduğu 13. kattaki eşyaların haczedilmesi son anda önlendi. Saat 14.15'te kulübe gelen yönetici Erdal Karacan ve kulüp avukatları, haciz memurlarına, "Buradaki tüm eşyalar Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği'ne ait. Siz, Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş'den alacaklısınız" dedi. Memurlar bunun üzerine 13. katı terkedip 1. ve 2. katlara yöneldi.

Beşiktaş Kulübüne haciz şoku

BEŞİKTAŞ'I HACİZE 'KARTAL' GELDİ

GÖRENLER ŞAŞIRDI

Beşiktaş Kulübü'nde öğle saatlerinde başlayan haciz şoku devam ederken, kulüp binası önüne haciz işlemleri için getirilen kamyonlardan birindeki ayrıntı gözlerden kaçmadı.

Beşiktaş Kulübüne haciz şoku

'KEDİYE DE Mİ HACZ EDECEKSİNİZ?'

AKARETLER'DE İLGİNÇ OLAY

Beşiktaş'ın Akaretler'de bulunan kulüp binası önünde haciz şoku yaşanırken ilginç de bir olay yaşandı.


SPOR POLİSLERİ BEŞİKTAŞ KULÜBÜ BİNASINDA
İstanbul Emniyet Müdürlüğü olay çıkma ihtimalini göz önüne alarak 8 spor polisini Beşiktaş Kulübü'ne gönderdi.


BEŞİKTAŞ'TAN AÇIKLAMA GELDİ
Haciz memurları halen kulüp içerisinde bulunurken Beşiktaş bir açıklama yaptı. Siyah beyazlılar açıklamada karşı dava açtıklarını ve yargı kararının beklenmesi gerektiğini belirttiler.

İşte Beşiktaş'tan yapılan açıklama;

"28.12.2012 tarihli Özel Durum Açıklamamızda belirtildiği üzere, Şirketimiz ile Aktif Tanıtım ve Matbaa Hizm. Tic. Ltd. Şti. arasında sulh protokolü imzalanmış olup, Şirketimiz protokol gereği tüm yükümlülüklerini/ödemelerini eksiksiz olarak yerine getirmiştir. Ancak Aktif Tanıtım ve Matbaa Hizm. Tic. Ltd. Şti., protokolün ihlal edilmiş olduğunu öne sürerek alacakları ile ilgili olarak Şirketimiz aleyhine icra takibi başlatmıştır. Bunun üzerine Şirketimiz tarafından borçlu bulunmadığımızın tespiti amacıyla menfii tespit davası açılmıştır. Hukuki süreç devam etmekte olup, yargı kararının beklenmesinin gerektiği açıktır. Konu ile ilgili gelişmeler konusunda Kamuoyu bilgilendirilmeye devam edecektir."

Öte yandan Akaretler'deki kulüp binasına Genel Sekreter Ahmet Ürkmezgil, yönetim kurulu üyesi Hakan Özköse ve Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın amcasının oğlu Suat Orman avukatlarla görüşmek için geldi.


KULÜBÜN ÖNÜNE ÇEVİK KUVVET İSTEDİLER
Haciz memurları ve alacaklı şirketin avukatları kulüp binası önünde biriken taraftarlar için çevik kuvvet çağrılmasını istedi. Ancak bu isteğe Beşiktaş Emniyet Müdür Yardımcısı karşı çıktı ve "Buraya çevik kuvvet sokmam" dedi. Önceki saatlerde 8 spor polisi kulüp önüne gelmişti ve halen burada görev yapmaya devam ediyorlar.


BİLGİSAYARLARI ALMAK İSTEDİLER KULÜP AVUKATLARI KARŞI ÇIKTI
Haciz memurları kulüp binasındaki bilgisayarları haciz etmek isteyince kulüp avukatları İSO 27001 ve ISO 9001 belgelerini göstererek haczi durdurmaya çalışıyor. Kulüp avukatları bilgisayarlarda kulübün gizli bilgileri olduğunu ve uluslararası hukukta kulübe bu güvencenin verildiğini savundular.

Beşiktaş Kulübüne haciz şoku

"5 MİLYON DOLAR ÖDENMEDEN ÇIKMAYIZ"
Beşiktaş'ın Akaretler'de bulunan kulüp binasındaki haciz belirsizliği devam ediyor. Beşiktaş Emniyet Müdürü, alacaklı tarafın avukatları ve icra memurlarına sürecin 1 hafta ertelenmesi teklifni getirince avukat Pınar Horasan, "5 milyon dolar ödenmeden buradan çıkmam ya da tüm mobilyaları götürürüm" dedi. Avukat Horasan ayrıca Emniyet Müdürü'ne, "Sen benim güvenliğini sağlamak zorundasın" yanıtını verdi.

ORMAN YARIN 10.00'DA AÇIKLAMA YAPACAK

Beşiktaş'ta bu sabah başlayan haciz şoku 12 saatlik bekleyiş ve işlemlerin ardından sona erdi. Kulüp binasından mutlaka malları çıkarmak isteyen avukatlara haciz memuru, toplumsal intihal yaratır gerekçesiyle izin vermedi. Ancak, Spor A.Ş. katında bulunan bütün mal varlıklarının tek tek tutanak altına alınması ve kulüp avukatlarından birinin üzerine zimmetlenmesi vasıtasıyla haciz işlemleri gerçekleştirilmiş oldu. Böylelikle bu işlemden sonra kulüp önünde bekleyen kamyonlar Akaretler'i terketti.
Beşiktaş Kulübü'nden fiili olarak mal çıkışı olmadan, zimmetleme vasıtasıyla haciz işlemleri tamamlanmış oldu.
Bu arada kulüp önüne gelen taraftarlar, Başkan Fikret Orman ve yönetimi protesto ederek istifaya davet etti.

Öte yandan bu gelişmeler üzerine Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, yarın saat 10.00'da konuyla ilgili açıklama yapacağı öğrenildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle