GeriFutbol Beşiktaş Kulübü: Taahhütname 10 yıldır var ama...
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  11
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Beşiktaş Kulübü: Taahhütname 10 yıldır var ama...

Beşiktaş Kulübü: Taahhütname 10 yıldır var ama...
refid:24423737 ilişkili resim dosyası

Beşiktaş Kulübü'nün, kombine alan taraftarlarına imzalattığı taahhütnamede yer alan "Toplumsal, siyasi ve ideolojik olaylara sebebiyet verecek şekilde veya bir kişiyi veya grubu veya zümreyi hedef alacak şekilde hakaret etmeyeceğimi, hakaret içeren sloganlar atmayacağımı..." maddesi hakkında siyah beyazlı kulüpten açıklama geldi: "Taahhütname 10 yıldır var ama her yıl güncelleniyor."

Maçlarını Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nda oynayacak olan Beşiktaş ile Kasımpaşa kulüpleri arasında yapılan anlaşmada yer alan "Taraftarlar, özellikle siyasi içerikli küfürler ederse sözleşme tek taraflı feshedilecek" maddesi nedeniyle siyah beyazlı takımın kombinesini alan taraftarlara imzalattığı taahhütneme hakkında resmi açıklama geldi.

İŞTE TÜRKİYE'NİN KONUŞTUĞU O HABER

Kulüp, taahhütname uygulamasının 10 yıldır olduğunu ancak takımın maçları dolayısı ile muhatap olduğu tüm kurumlar ile ilişkiler de göz önünde bulundurularak her yıl güncellendiği belirtildi.

İŞTE O AÇIKLAMA

Kombine kart taahhütnamesi ile ilgili basında yer alan haberlere kulübümüzün açıklaması şöyledir: Futbol A Takımımız'ın 2013-2014 sezonunda oynayacağı karşılaşmaları kapsayan, kulübümüzün satışa çıkartmış olduğu kombine kartlara ilişkin, taraftarlarımızın imzasına sunulan taahhütname ile ilgili basın-yayın organlarında çeşitli haberler yayınlanmıştır.

Kombine kart taahhütnamesi bu sezona özel bir uygulama değildir. 10 yılı aşkın bir süredir yürürlükte olan bir uygulamadır. Başta 6222 Sayılı Kanun hükümleri dikkate alınarak; Futbol A Takımımız'ın maçları dolayısı ile muhatap olduğu tüm kurumlar ile ilişkiler de göz önünde bulundurularak her yıl güncellenmektedir.

Taahhütnamenin temel amacı kombine kartını satın alarak tribünleri dolduracak 'Büyük Beşiktaş Taraftarının' Futbol A Takımımız'ın tüm iç saha maçlarını sorunsuz bir şekilde izlemesini sağlayacak ortamı yaratmak ve sürdürmektir.

Bu vesileyle kombine kartını satın alarak takımına ve kulübüne sahip çıkan tüm taraftarlarımıza bir kez daha teşekkür eder, bu taahhütnamenin her şeyden önce onların hak ve hukuklarını koruma amaçlı hazırlanmış olduğunun altını çizeriz.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle