"İsmail Er" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "İsmail Er" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
İsmail Er

Beşiktaş koşuyor

Beşiktaş'ın bir haftalık devre arası kampı dün Slovakya'nın lig ikincisi Petrzalka takımı ile yaptığı hazırlık maçıyla sona erdi.

Beşiktaş diğer takımların aksine turnuvalara katılmadı. Bence çok da iyi yaptı. Çünkü fizik ve kondisyon eksikliğini tamamladı.

Dünkü maçta Beşiktaş çok koştu, takım ruhunu ortaya koydu. Ahmet Dursun, İlhan Mansız, Baya ve Nihat gibi yıldızlarından yoksun olarak çıktığı Slovakya ekibi karşısında ligin ikinci yarısı için ümit verdi. Defansta Ali Eren, Ronaldo, Ahmet Yıldırım ve İbrahim rakip forvete nefes aldırmadı. Orta sahada kaptan Tayfur her zamanki gibi defans ve orta sahayı çok iyi kontrol etti. Tamer'in maç eksiği ortaya çıktı. Nihat'ın yerine görev yapması için çok çalışması gerekir.

KALECİ ASPER

İbrahim
sol kanatta bir lokomotif, orta alanda Tümer, Yasin ve Bayram takımın gol yollarının açılmasında önemli anahtar rolü oynadı. Forvette Tümer ve Sertan teknikleri ve tempoları ile güven verdi. İkinci yarının ortalarında oyuna giren Tunç, Ümit, Necat, İlhan Şahin, Khlestov ve Erman her an ilk 11'de oynayacak performansa sahip olduklarını gösterdi.

Kısaca bu Beşiktaş ligin ikinci yarısında 90 dakika savaşan, koşan ve rakiplerini yıpratan bir görüntü çizeceği mesajı verdi. Beşiktaş orta alanı güçlendirir, forvetteki oyuncularını canlandırırsa siyah beyazlı ekibi zirveden kimse indiremez. Kaleci Asper, olumlu sinyaller verdi. Eğer savunmaya uyum sağlarsa bu kaleciye ve defansa gol atmak deveye hendek atlatmaktan zor olur.

Daum'un istediği transferlerde yapılırsa, Beşiktaş'ı kimse tutamaz.
X