« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş kısa kısa

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Coşkulu karşılama

CHELSEA
'yi 2-0 yenen Beşiktaş, İstanbul'da coşkuyla karşılandı. Dün akşam İstanbul'a gelen siyah beyazlılara, havalimanında bir grup taraftar sevgi gösterisinde bulundu. Taraftarlar özellikle Sergen'e ilgi gösterirken, maçta kırmızı kart gören İlhan'ı, ‘‘Şımarık İlhan’’ diyerek protesto etti. Beşiktaş,Elazığspor maçının hazırlıklarına bugün başlayacak. Sakat olan Cordoba ve Giunti’nin durumları bugün netleşecek.

Bilgili prime zam yaptı

BEŞİKTAŞ
Kulübü Başkanı Serdar Bilgili, Futbol Şube Sorumlusu Yıldırım Demirören, Kıvanç Oktay, Emin Önal, İsmail Ünal, Hüseyin Mican, İbrahim Altınsay, Behçet Ümitlen, Chelsea maçı sonrası soyunma odasına koştu. Soyunma odası futbolcuların alkışları ve şampiyonluk sesleri ile inledi. Futbolcular, Bilgili ve yönetime teşekkür ederek ‘‘Başkan sen bizim herşeyimizsin. Primi arttır’’ dediler. Bunun üzerine yöneticilere talimat veren Bilgili, 20 bin dolarlık primi, 40 bin dolara çıkardıklarını müjdeledi.

Müşerref, Beşiktaş'ı Pakistan'a davet etti

BEŞİKTAŞ'ın Şampiyonlar Ligi'nde Chelsea'yi deplasmanda 2-0 yenmesi, Türkiye dışında, dünyadaki taraftarlarını da sevindirdi. Uzun yıllar Türkiye'de yaşayan ve koyu bir Beşiktaş taraftarı olan Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref, siyah beyazlı takımın elde ettiği başarıdan büyük memnuniyet duyarken, Beşiktaş'ı resmi davetle Pakistan'a çağırdı. Beşiktaş'ın, İslamabad'dan gelen bu resmi davet üzerine, önümüzdeki aralık ayında Pakistan'a gideceği öğrenildi.

Chelsea sürprizi bize yaradı

BEŞİKTAŞ Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Chelsea'nin oyun planını değiştirmesinin işlerini kolaylaştırdığını söyledi. Rumen çalıştırıcı, ‘‘Chelsea'nin maçlarını tek tek inceledik. Bu sezon ilk kez bize karşı taktik değişikliği yaptılar. 4-4-2 yerine 3-5-2 oynadılar. Bu sürpriz değişiklik işimizi kolaylaştırdı’’ dedi.

Şampanyalı kutlama

BEŞİKTAŞ kafilesi, Londra'dan dönerken uçakta galibiyet kutlaması yaptı. Başkan Serdar Bilgili ile yöneticilerden Yıldırım Demirören, Emin Önal, İsmail Ünal, Behçet Ümitlen, Cem Bilge, kongre üyeleri Celal Kolotoğlu, Mehmet Hanifi, İlhan Girişken ve futbolcular, şampanya patlatarak, Beşiktaş marşları söylediler. Bu arada İngiltere'de yaşayan Türk işadamı Numan Ceyhan, Chelsea galibiyeti nedeniyle futbolculara 50 bin dolar prim verdi.

Toshack: Beşiktaş gruptan çıkar

BEŞİKTAŞ'ın eski teknik direktörü Toshack, Chelsea maçının ardından hasret giderdiği siyah beyazlı yönetici ve futbolcularla uzun süre sohbet etti. Toshack, ‘‘Beşiktaş müthiş bir mücadele verdi. Sergen iki güzel golüyle gönülleri fethetti. İlhan düşüncesizce davrandı. Ama herşeye rağmen akıllardan silinmeyecek bir zafer oldu. Beşiktaş bu futbolunu sürdürürse, Lazio ile birlikte gruptan çıkar’’ dedi.

Türklerin güveni geldi

Chelsea maçı öncesi tahmini doğru çıkan Beşiktaş'ın eski teknik direktörü Milne, ‘‘Türk futbolu dışa açılarak ilerledi’’ dedi.

Beşiktaş'ın eski çalıştırıcısı Gordon Milne, Chelsea maçı öncesi Londra'nın tanınmış Türk lokantalarından Efes 1'de Beşiktaşlı eski futbolcu Mehmet Özdilek ve rahmetli Recep Adanır'ın oğlu Edip Adanır ile biraraya geldi. Milne, çok özlediği Türk kebaplarını yerken ‘‘Çok zor bir maç olacak. Beşiktaş ilk 20 dakika gol yemezse, sürpriz yapıp maçı alabilir’’ dedi.

Milne maç sonrası haklı çıkarken, ‘‘Ben Türkiye'deyken dışarı pek seyahat edilmiyor, Türk futbolcuları yabancı kulüplerde pek oynamıyordu. Dışa açılmanın Türk futbolunun ilerlemesinde büyük etkisi oldu. Türk futbolcuların kendilerine güveni geldi’’ yorumu yaptı. Milne, Türkiye-İngiltere maçında bir güvenlik sorunu yaşanmayacağını söyledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler