Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş kapalı kutu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kupa Galipleri Kupası ilk turundaki rakipleri Beşiktaş'ı ''kapalı kutu’ olarak nitelendiren S. Trnava teknik heyeti ve futbolcuları, ‘İstanbul'daki maçta defansa kapanacağız'' dediler.

<ı>Bilgi alamadılar

Spartak Trnava, Kupa Galipleri Kupası'ndaki rakibi Beşiktaş'ı kendisi için kapalı kutu olarak görürken, tur şansını rövanşta evinde alacağı skora bağladı. Slovak ekibinin teknik kadrosu Beşiktaş hakkında yeterli bilgi alamadıklarını ve siyah beyazlıları sadece Avrupa Kupaları'ndaki başarılarıyla tanıdıklarını belirttiler.

<ı>İzlemeye gelecekler

5 yıldır S.Trnava'nın menacerliğini yapan Stefan Batalik, ‘‘Beşiktaş'ı tanımıyoruz. Fakat zengin ve uluslararası başarıları olduğunu biliyoruz. Beşiktaş'ı seyretmek için ben ve teknik direktörümüz Dusan Galis 13 Eylül'de Türkiye'ye gideceğiz’’ dedi.

<ı>Katı savunma

Takımın iki yıldır teknik direktörlüğünü yapan Dusan Galis, Beşiktaş hakkında yorum yapmaktan çekinirken, yardımcı antrenör Peter Zelensky, ‘‘İlk maçın deplasmanda olması bizim için avantaj. Defansa ağırlık verip, Beşiktaş'ın evsahipliği ve seyirci üstünlüğünü lehimize çevirebilirsek, işimizi daha da kolaylaştırırız’’ diye konuştu.

Tur şansları eşit

23 yaş ve 1.80 boy ortalamasına sahip Spartak Trnava'nın en önemli özelliği fizik gücü yüksek bir takım olması. Slovak futbolcular tur şansının eşit olduğunu söylediler. Arkadaşımız Hakan Eskiöncü'nün sorularını yanıtlayan S.Trnava Yardımcı Antrenörü Zelensky ve Brezilyalı futbolcu Gomes, Beşiktaş'ı fazla tanımadıklarını söylediler. S.Trnava Teknik Direktörü Dusan Galis, 13 Eylül'de İstanbul'a gelerek Beşiktaş'ı izleyeceğini söyledi.Bunları da Beğenebilirsiniz