« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş ilk takviyesini kaleye yaptı

Beşiktaş, kaleci Günay Güvenç'in transferi için kulübü Sv Stuttgart Kickers ile 200 bin avro bedel karşılığında anlaştı.

A.A
SON GÜNCELLEME
Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ'nin yaptığı ve Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamada, "Profesyonel futbolcu Günay Güvenç'in transferi ile ilgili olarak futbolcunun kulübü Sv Stuttgart Kickers ile anlaşmaya varılmıştır. Buna göre, Sv Stuttgart Kickers Kulübü'ne 200.000 avro transfer bedeli ödenecektir" denildi. Siyah-beyazlı kulüp, genç kaleci ile de 4 yıllığına anlaşmaya varıldığını bildirdi. Oyuncunun her bir sezon için 175 bin avro garanti ve 5 bin avro maç başı ücret alacağı, ayrıca bir sezonda en az 15 resmi müsabakada maç kadrosunda yer alması halinde de 25 bin avro performans primi elde edeceği belirtildi.

Beşiktaş'ın hazırlık maçları

Beşiktaş'ın İngiliz ekibi Queens Park Rangers'la hazırlık maçı yapacağı bildirildi. QPR'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Premier Lig'e çıkmak için önümüzdeki sezon mücadele verecek İngiliz ekibinin, 18 Temmuz'da Avusturya'da Beşiktaş, 20 Temmuz'da ise İtalyan ekibi Udinese ile karşılaşacağı bildirildi. Siyah-beyazlı ekibin gelecek ay ayrıca 2. Lig ekiplerinden St. Pauli takımıyla hazırlık maçı yapacağı bildirilmişti.

Bunları da Beğenebilirsiniz