« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş için yapacak çok işimiz var

Siyah beyazlı kulübün 2. Başkanı, “Bu bir yarıştır. Önemli olan seçim sonrası camianın kenetlenmesidir” derken, stat, kurumsallaşma ve alt yapı konusunda birbirinden önemli projeler hazırladıklarını anlattı.

Röportaj İsmail Er
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, Hürriyet’e yaptığı açıklamada hedeflerini anlatırken iddialı bir Beşiktaş vizyonu çizdi. Üst üste ikinci kez kazandıkları genel kurulu da değerlendiren Çebi, “Kongreye iki adaylı çıkmak Beşiktaş’ın büyüklüğünü gösterir. Serdal Adalı ve ekibi de hizmet için seferber oldular. Bu bir yarıştır. Önemli olan kongre sonrası camianın kenetlenmesidir. Tüm kongre üyelerine teşekkür ederim” dedi.

DERNEKLERDEN BÜYÜK GÜÇ ALDIK

KONGRE öncesi tüm dernek ve üyelerle bire bir görüştüklerini ve bu konuda önemli destek gördüklerini hatırlatan Çebi, “Yurt dışı ve içindeki yüzü aşkın dernek yöneticisi ve başkanı ile konuşup sorunlarını dinledik. Onlarla Beşiktaş’ın geleceğine yönelik olarak da fikir alışverişinde bulunduk. Bizlere inanılmaz moral verdiler. Aldığımız bu güçle çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

GELDİĞİMİZ GÜNDEN BERİ UYUMADIK

SİYAH beyazlı yönetimin önemli ismi sözlerini şöyle sürdürdü: “Göreve geldiğimizden beri gözümüze uyku girmiyor. Projeler, stat, branşlar derken yoğun tempoda uğraş veriyoruz. Tüm bunlarla birlikte kulübün ekonomik durumunu düzeltmek için de proje üstüne proje geliştiriyoruz. Zor günler yaşadık ama Beşiktaş’ın çıtasının yükseltilmesi için seferber olduk. Daha yapacak çok işimiz var.”

Mali disiplinden vazgeçmeyiz

GÖREVE geldiğimizden beri başkanımız Fikret Orman ile ele aldığımız en önemli şey mali disiplini devam ettirmek. Bu konuda yönetici arkadaşlarımızla inanılmaz mesafe kat ettik.

Yıldız transferi için sponsorlarla görüşüyoruz

- BEŞİKTAŞ’ın oyun sistemine uyacak ve taraftarların gönlünde yer tutacak önemli bir yıldız getirilmesi için sponsorlar ile görüşüyoruz. Dünyaca ünlü ve tüm futbolseverlerin alkışlayacağı bir ismi kadromuza katmak istiyoruz. Bu konuda yeni teknik direktörümüz karar verecek.

Yeni stadımızda ailece maç izlenecek

“İNÖNÜ Stadı’nın tüm izinleri alınmıştır ve yapılması için yıkım başlamıştır. Burada bir problemimiz yok. Bittiğinde dünyanın ve Türkiye’nin en önemli statlarından biri olacak. Taraftarlarımızın ve rakip futbolseverlerin hayranlıkla izleyeceği stada kavuşmak için tüm imkanlar oluştu. Beşiktaş büyük bir aile. Bundan böyle yeni stadımızda taraftarlarımız eşleri, kardeşleri, çocukları ve anneleri ile karşılaşmaları rahatlıkla izleyebilecek.”

Sportif başarı da gelecek

“EN önemli ve iddialı olduğumuz olay ise sportif başarıdır. Bu konuda profesyonel ve güçlü bir kadromuz var. Biz Beşiktaş Kulübü’nde kurumsal yapıyı oluşturmak ve kaliteli profesyonellerle çalışmak için önemli adımlar attık. Futbol Direktörü Önder Özen yönetiminde çalışan scout ekibimiz sürekli oyuncu izleyerek geleceğin yıldızlarını takip ediyorlar.”

Alt yapıdan yeni Metin-Ali-Feyyazlar yetişecek

BEŞİKTAŞ 2. Başkanı Ahmet Nur Çebi, siyah beyazlı kulübün geleceği için alt yapının çok önemli olduğunu da vurgulayarak, “Taraftarlarımızın geçmişte gurur duyduğu alt yapıya eski günlerini yaşatacağız. Metin, Ali, Feyyaz, Rıza, Sergen, Kadir gibi oyuncuların tekrar yetişmesi için projelerimizi hızlandırdık. Alt yapıya destek, spor akademisi ile aynı çatı altında. Bu konuda projeler hazır, yasal çalışmalar yapılıyor” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler