« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş hep kazanmaya oynar

Samet Aybaba, geçtiğimiz yıllarda geçerli olan yıldızlara dayalı sistemin değiştiğini, daha çok koşan bir takım olduklarını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ Teknik Direktörü Samet Aybaba, LİG TV’de Ömer Güvenç’in sorularını yanıtlarken, yeni sistemlerinin daha çok koşmaya dayalı ve daha verimli olduğunu belirtti. Geçtiğimiz yılların yıldız oyunculara dayalı sistemini değiştirdiklerini anlatan Aybaba şunları söyledi:

‘Daha iyi olacağız’

Son 2 yılda bireysel, yıldız oyunculara dayalı bir sistem vardı. Şimdi daha çok koşan, kollektif bir takım var. Yeni sistemde çok koşacaksın, mücadele edeceksin. Top rakipteyken hızla topun arkasına geçip rakibi oynatmayacaksın. Topu aldığımızda hızla atağa çıkmak, kendimiz oynamak üzerine kurulu bir felsefemiz var. Ancak daha eksiklerimiz olduuğunu da biliyoruz.

Bireysel yönleri öne çıkan oyuncuların yeteneklerine bağlı kalmaktan kurtuluyoruz. Gün geçtikçe daha iyi olacağız. Beşiktaş her zaman kazanmaya oynar. Ama futbolda beraberlik de var mağlubiyet de var.”

Batuhan bizim eski futbolcumuz. Şimdi görüyorum ki, biraz daha olgunlaşmış. Batuhan’ın Türk futbolundaki en büyük eksiklerden birini giderme şansı var. Onun tipinde başka bir forvet yok.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

İlişkili Haberler