« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş hentbolde hedefi Avrupa

Hentbol Erkekler Süper Lig'de 2012-2013 sezonunu şampiyon tamamlayan ve üst üste 5. kez mutlu sona ulaşan Beşiktaş'ın antrenörü Müfit Arın, yeni hedeflerinin Avrupa'da kupa kazanmak olduğunu söyledi.

AA
SON GÜNCELLEME
Arın, yaptığı açıklamada, üst üste 5. kez şampiyonluğa ulaştıklarını ve beklentilere cevap verdikleri için çok mutlu olduklarını belirtti. Gelecek yıllarda bu başarılarını artırarak devam ettirmek istediklerini ve geride bıraktığımız sezon Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) Kupası'nda başarılı olduklarını aktaran tecrübeli antrenör, şöyle konuştu: "Bu yıl Avrupa'da da başarılıydık. EHF Kupası'nda son 16 takım arasına kaldık. Avrupa zor bir süreç. Sponsorluklar gerekiyor. Kulübümüz bize büyük destek veriyor. Bu destek sponsorlukla da birleşirse Avrupa'da kupa gelebilir. Yavaş yavaş artık Avrupa'da ismimizden bahsediliyor. Avrupa hentbolunda artık Beşiktaş'tan çekiniyorlar."

"Türkiye'nin hentbolda lokomotifiyiz"
Türkiye'nin hentbolda en başarılı takımı olduklarını dile getiren Arın, bunun kendilerinde bazen baskı oluşturduğunu ifade etti. Her takımın kendilerine karşı farklı bir motivasyonla sahaya çıktığını anlatan Arın, "Hentbolun lokomotifiyiz. Amaçlarımızdan birisi de hentbolun Türkiye'de sevilen bir spor olmasını sağlamak. Sürekli favori olduğumuz için rakipler bizim maçlarımıza daha farklı çıkıyor. Yenilmez armada olduğumuz için rakipler bize çok farklı motive oluyor. Çünkü Beşiktaş'ı yenmeleri hentbol camiasından sansasyonel bir şey olur. Bizim handikapımız da her maçı kazanmak için çıkıyor olmamız. En rahat olmamız gereken maçlarda bile bu yüzden stres yapabiliyoruz" diye konuştu.

"Derbi rekabeti getirir"
Hentbola Galatasaray ve Fenerbahçe'nin girmesi durumunda rekabetin artacağına inandığını belirten Arın, sözlerini şöyle tamamladı: "Fenerahçe ve Galatasaray'ın hentbola girmesi güzel olur. Derbi heyecanı rekabeti de getirir. Bizim şu an derbimiz sadece Ankara takımlarıyla oluyor. Galatasaray ve Fenerbahçe'nin hentbola yatırım yapması durumunda mutlaka rekabetin bir sonucu olarak başarılar da artacaktır. En önemlisi kaliteli yabancılar gelecek ve kaliteli salonlar olacaktır."

Bunları da Beğenebilirsiniz