« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş hala takım olamadı

Beşiktaş’ın etkin isimlerinden eski yönetim kurulu üyesi Fikret Orman, Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu oldu ve “Seçime 1 sene 3 ay gibi süreç var. Beşiktaş başkanı 3 dönemdir görevde. Borç yükü de bu dönemde ortaya çıktı. Şu aşamada seçimin olması taraftarı değilim. Bir tedbir alınıp, 2013 yılının başında yapılacak olağan genel kurula kadar yönetimin göreve devam etmesini istiyorum” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Orman, “Borçlar sürekli artış trendinde, bazı tedbirler alınması gerektiğini söyledik. Gazetelerden okuduğumuz kadarıyla yönetici arkadaşlarımız gerekli tedbirleri alıyorlarmış. Bütçeyi denk hale getirmeleri gerektiğini düşünüyorum. Umarım bu konuda gerekli önlem alınır. Şu ana kadar somut adımlar görmedik. Bazı küçülme planları olduğunu duyuyorum. Ama en büyük masraf kapısı futbol takımı, takımın yıllık 45-50 milyon avro gibi bir maliyeti var. Böyle bir takımın her sene transfer ya da gönderilen oyuncuların maliyetleri girince bütçe açık veriyor. Sebebi her ne olursa olsun Fenerbahçe, maliyet azaltmasına gitti; biz de ise bu hiç yapılmadı. Sanırım bildikleri vardı; ancak söyleye söyleye dilimde tüy bitti; en acil ihtiyacımız bu masrafların azaltılmasıdır” diye konuştu.

YÖNETİM, 2013’TEKİ GENEL KURUL’A KADAR GÖREVDE KALMALI

Yönetim düzeyinde yaşananlara da değinen Fikret Orman, “Yönetim kurulunun kötü olduğunu düşünmüyorum; şu anda istifa etmiş bir yönetim kurulu üyesi de yok. Yeni bir yönetim kurulmasını da doğru bulmuyorum. Zaten sıkıntılı bir süreç yaşanıyor. Fikir ayrılıkları olabilir; ancak bunlar yönetimi değiştirmek için bir sebep değildir” dedi.

BEŞİKTAŞ, HALA TAKIM OLAMADI

Futbol takımındaki sorunun sürekli değişiklik yapılmasından kaynaklandığını dile getiren Orman, “Her sene transfer yaparak bir yere gelemezsiniz. Bu toplama bir ekip olur; ancak şansla bir yerlere gelirsiniz; şansla gelinen yer ise herhangi bir şanssızlıkla gider. Şu anda Beşiktaş bir futbol takımı gibi durmuyor. Durduğu zaman iyi sonuçlar alır. Ama şu anda böyle değil. Bu kadar maliyetli bir ekibin, yüksek bir kadroya sahip ekibin, takım olmaya başarması gerekir. Her sene 6-7 tane direkt oynayacak oyuncu aldığınız ya da her sene teknik direktör değiştirirseniz, takım olmak zor oluyor” şeklinde konuştu.

TARAFTARIN TEPKİSİ KULÜBÜN BORÇ YAPISINA YÖNELİK

Orman, bir grup taraftarın Pazar günü yaptığı protesto eylemine de değinerek, “Her şeye rağmen umutsuz değilim. Ligin henüz başındayız, Takım olmayı başarırsak, iyi yerlere geliriz. Taraftarın tepkisi futbol takımından çok kulübün borç yapısına yönelik” dedi.

CARVALHAL ÖZELEŞTİRİ YAPMALI, BEŞİKTAŞ, GEÇEN HAFTA MANCHESTER UNITED’E YENİLMEDİ

Fikret Orman, “Carvalhal’in görüşlerine katılmıyorum. Türkiye Ligi’nin son derece zorlayıcı bir lig olduğuna katılmak mümkün değil. Türkiye Ligi, uzayda oynanan bir lig değil ki; Avrupa’da oynanan bir lig, belli avantajları dezavantajları var. Beşiktaş gibi yüksek maliyetli bir takımın, Kayserispor gibi bir takıma kendi evinde yenilmesinin gerekçesi Türk  Ligi olamaz. Önlemlerini alıp, kendi özeleştirisini yapması gerekir. Sonuç olarak İstanbul’da Manchester Unite’de yenilmedik; Kayserispor’a yenildik” ifadelerini kullandı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.