« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş haketti

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Sanlı KAPTAN

İlk maçlar hem önemlidir, hem de zordur. Beşiktaş önemli bir virajı kazasız belasız atlattı, zoru başardı. Üç puanı da hanesine yazdırdı. Kazanan kutlanır, ben de Kartal'ı kutluyorum. Ayrıca da galibiyet, yerden göğe kadar haklarıydı. Ankaragücü sadece Beşiktaş'ı oynatmamaya çalıştı. Bu arada da bol bol tekme attı, elense çekti, çift daldı. Hakem bey de sessizce izledi. Özellikle Hakan Kutlu, Ertuğrul'u resmen dövdü. Ve Çulcu, Hakan Kutlu'ya, 'lütfen' bir sarı kart gösterdi.... Olacak iş değil.... Böylesine acizlik olur mu? Çulcu'nun yapmadığını Ankaragücü Teknik Direktörü Mitroviç yaptı, Hakan'ı ikinci yarıda oyundan aldı. Çünkü tehlikeyi gördü.

Beşiktaş'ın oyununu çok sevimli bulmayanlara itiraz etmem. Ancak Beşiktaş bana göre tam bir lig maçı oynadı. Defanslarında son derece dikkatliydiler. Öyle ki, Ankaragücü ilk gol pozisyonuna 72'nci dakikada girebildi. Bu dakikaya kadar da Beşiktaş'ın tam beş net pozisyonu vardı. Rakamların da gösterdiği gibi, Beşiktaş'ın üstünlüğü tartışılmazdı.

Ertuğrul yine çok iyiydi. Sıkı markaj altında olmasına, rakipleri tarafından sürekli hırpalanmasına karşın yılmadan boğuştu. Golünü de attı... Daha da atardı... Ohen'den çok daha kaliteli olduğunu bir kez daha kanıtladı. Rahim-Sellami tartışması da lütfen yapılmasın. Rahim, Sellami'yi ikiye katlar.

Beşiktaş'ın son 15 dakikada skoru koruma çabası içine girmesi gayet doğal. Haklı olarak, üç puanı yitirmek istemediler. Toshack gol adamlarını çıkardı, defans oyuncularını oyuna soktu. İşi idare etti ve Beşiktaş, Ankara'dan amacına ulaşarak ayrıldı.
Bunları da Beğenebilirsiniz