« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş genç oyuncuları izliyor

Beşiktaş Kulübü altyapı genel koordinatörü Ufuk Pak ile altyapı sorumlusu Ulvi Güveniroğlu, Mardin'de genç futbolcuları izliyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ufuk Pak, genç futbolcuları izlemek için geldiği 21 Kasım Şehir Stadı'nda gazetecilere yaptığı açıklamada, profesyonel futbolcu olmak isteyen çocukların eğitimine önem verdiklerini, bu kapsamda 5 kıtaya yayıldıklarını ve Beşiktaş'ın dünyaya açıldığını söyledi.

Türkiye'de ve yurt dışında futbol okulları olduğunu belirten Pak, “Neredeyse 5 kıtada okulumuz olacak. Bu bağlamda Beşiktaş dünyaya açılıyor. Ulvi hocamızla beraber her yere mümkün mertebe gitmek istiyoruz. Mardin'e de önem veriyoruz. Doğu ve Güneydoğu Anadolu projemizde önemli amaçlarımız var. Bunları gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Buraya da seçmelerden ziyade futbolcuları görmek, denemek ve tanımak için geldik” dedi.
Bazen İstanbul dışındaki futbol okullarındaki sporcuları İstanbul'a çağırdıklarını, bazen de kendilerinin gidip izlediğini ifade eden Pak, şöyle konuştu:

“Futbol okulları çocukların kötü alışkanlıklardan uzaklaşmalarını sağlıyor. Okullarımızda daha profesyonel anlamda iyi bir tesiste eğitim vermeyi amaçlıyoruz. Futbol okullarımızda sosyal faaliyetlere de önem veriyoruz. Yurt genelinde ve yurt dışında açtığımız futbol okullarında Beşiktaş sevgisini aşılıyor ve futboldan ziyade her türlü eğitimlerine özen veriyoruz. Okullarımıza büyük ilgi var. Hem altyapıya oyuncu kazandırıyoruz hem de önemli bir sosyal etkinlik hizmeti veriyoruz. Aileler her yönden memnun. Amacımız altyapımızı en iyi yerlere getirmek ve profesyonel takımımıza oyuncular kazandırmak. Tüm gruplardaki takımlarımızın iyi olması için gerekli çalışmaları yapacağız. Birlik ve beraberlik içinde Beşiktaşımızı en iyi yerlere taşımayı hedefliyoruz.”

Güveniroğlu ise yurt genelinde gençlere önem verdiklerini, burada bulunan gençlerin yanında olduklarını ve onları sürekli izlediklerini kaydetti.

Burada çok kaliteli oyuncular olduğunu belirten Güveniroğlu, “Periyodik olarak bu çalışmalarımıza devam edeceğiz. Beşiktaş sevgisini hem aşılamak hem de buradaki gençlerimizden yararlanmak istiyoruz. Dün oynanan Beşiktaş-Gaziantep maçında altyapıdan birçok genç oyuncumuz sahada idi. Onlar da Anadolu'nun çeşitli yerlerinden gelen öğrencilerimiz bizim için büyük mutluluk. İnşallah buradan da birkaç gencimizi görmek istiyoruz” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler