« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş evindeki iki derbiyi kazansaydı 8 puan farkla liderdi

Siyah beyazlılar, bu sezon Olimpiyat Stadı’nda Fenerbahçe ve Galatasaray’a 2-0’lık sonuçlarla yenilince, şampiyonluk yolunda çok büyük bir darbe de yedi.

Fatih SABOVİÇ
SON GÜNCELLEME

RAKİBİNİN UMUDUNU KIRACAKKEN...

LİGİN 8. haftasında Fenerbahçe ile Olimpiyat Stadı’nda karşı karşıya gelen Beşiktaş, Olcay’ın atılmasıyla 10 kişi kaldığı karşılaşmayı 2-0 kaybetmiş ve rakibinin morallenerek şampiyonluk yarışına yeniden dört elle sarılmasına neden olmuştu. Siyah beyazlılar dün de benzer bir senaryoyu G.Saray karşısında yaşadı. Sahadan 3 puanla ayrılması halinde rakibinin direncini büyük ölçüde kıracak olan Beşiktaş, Olimpiyat’tan yine boynu bükük ayrıldı ve büyük bir avantajı elde etme şansını kaybetti.

Kartal’ın Olimpiyat kabusu

YENİ stadı yapım aşamasında olduğu için stat stat gezen Beşiktaş’a Olimpiyat iyi gelmiyor. Siyah beyazlılar bu sezon Olimpiyat’ta oynadığı 10 maçta sadece Feyenoord, Tottenham ve Partizan’ı yenerken, ligde hiçbir mücadelede gülemedi. Bu 10 maçta siyah beyazlılar 4 beraberlik alırken, 3 kez de yenildi.


OLİMPİYAT KARNESİ

MAÇ G B M
10 3 4 3


Tıpa tıp aynısı

Beşiktaş, Fenerbahçe derbisinde olduğu gibi dün de önce yenik duruma düştü, ardından 10 kişi kaldı ve son dakikada kontradan gol yedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz