« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş divan kurulunda gerginlik

Beşiktaş'ta bugün yapılan olağan divan kurulunda gergin anlar yaşandı. Ceylan Intercontinental Otel'de yapılan toplantıda söz alan divan kurulu üyesi Yıldır Önen'in, "Hüsnü Güreli, kürsüde bilançoyu açıklarken bir ayağını havaya kaldırmıştı" demesi ve Güreli'nin yalan söylediğini ima etmesi üzerine Oldukça sinirlenen Başkan Serdar Bigili, "Ayıptır" diyerek salonu terketti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

 GÜRELİ'NİN TEPKİSİ
       
Daha sonra söz alan Hüsnü Güreli, "Ateşten gömlek giydik. Borcu düşürdük. Herhalde bu bazılarının hoşuna gitmiyor" dedi.
    Güreli, yanlış ve talihsiz bir beyanı duyduğu için çok üzüldüğünü ifade ederek,"Beşiktaş'a 10 yıldır hizmet ediyorum. Beşiktaş'ın bilançosu dürüst ve açıktır. Eğer bir kişi gelip bu bilançodaki rakamların yanlış olduğunu kanıtlasın, diplomamı hemen yırtarım" dedi.

 Çalışmasının büyük bir bölümünü Beşiktaş'a ayırdığını ifade eden Güreli, "Çaykur Rizespor maçı sonrası eve gittiğimde rahatsızlandım. Ayaklarım 2 saat boyunca kısmi felç oldu. Ben böylesine mesaimi ve sağlığımı harcayacağım, biri gelecek 'Konuşurken ayağını kaldırdı' diyecek. Böyle olmaz" diye konuştu.
   
ALACAK 81 TRİLYON, BORÇ 48.6 TRİLYON
       
    Divan kurulu toplantısında ayrıca, Beşiktaş'ın 2004 yılına dek 81 trilyon 66 milyar 167 milyon 822 bin 872 lira alacağı bulunduğu, 48 trilyon 684 milyar 825 milyon 735 bin 320 lira da borcu olduğu ifade edildi.

"DAUM GİDECEK"

Divan kurulu üyesi Ferdi Vardarman, Christoph Daum'un, Almanya'daki kokain davasını kazansa da yitirse de Türkiye'de kalmayacağını ve Beşiktaş'ında antrenör sorunu yaşayacağını öne sürdü.

Latif Akça ise Daum'un, kişisel sorunları nedeniyle Beşiktaş'a yeterince konsantre olamadığını savunarak, "Daum, tam bir kara deri düşmanı. Nedense Afrikalıları sevmiyor. Pascal Nouma'yı ve Shorunmu'yu bir türlü sevemedi. Ayrıca, aldığı yabancılar da tam fiyasko. Bu futbolcular bırakın Birinci Süper Lig'i, İkinci Lig'de bile oynayamazlar" diye konuştu.

    Sami Albayrak ise yönetim kurulunu ve sunduğu bilançoyu eleştirdi.
 
    Bilançoda Beşiktaş'ın alacaklarının borçlarından fazla çıktığını ve kasasında para bulunduğunun belirtildiğini ifade eden Albayrak, "Madem borç yok. Kasada da para var. Neden Nihat satılmak isteniyor? Herhalde yönetim, gelecek seçimde görevi bıracak ve paralarını kurtarma peşinde" diye konuştu.   

Bunun eleştiriler üzerine, salonda bulunan kulüp başkanı Serdar Bilgili, tepki gösterip başını sallayarak "Olmaz böyle şey" dedi. 
   
GÜRELİ:"FEVZİ'YE DESTEK VERİYORUZ"
   
Yönetim kurulunun faaliyet raporunu okuyan kulüp genel sekreteri Hüsnü Güreli, sorunlu günler yaşayan kaleci Fevzi'ye her türlü desteği vereceklerini söyledi. Güreli, Fevzi'nin kendilerine gelerek, ailevi sorunlar yaşadığını söylediğini vurgulayarak, "Yönetim kurulu olarak sonuna kadar Fevzi'nin yanıda yer alıp, gerekli yardımı yapacağız" dedi.
   
BELGİN'İN MİRASI
   
    Beşiktaş'ın eski yöneticilerinden, vefat eden Şevket Belgin'in mirasının 8 Kasım'da açıldığını da belirten Güreli, Belgin'in Çiftehavuzlar'daki evinin satışından gelecek paranın bir bölümünü ve bankalarda bulunan nakit parayı kendi adına bir tesis yapılmak koşuluyla Beşiktaş Kulübü'ne bıraktığını açıkladı.
   
BİLGİLİ GERİ DÖNMEDİ
   
Divan kurulu ve aynı zamanda divan yönetim kurulu üyesi Yıldır Önen'in yönetimi suçlayıcı konuşmasının ardından salonu terk eden kulüp başkanı Serdar Bilgili, taplontıya geri dönmedi. Bilgili'nin yanı sıra bazı yönetim kurulu üyeleri de toplantı bitmeden salonu terk etti.

DÜREN'DEN ÖNEN'E SERT TEPKİ

Beşiktaş Kulübü İletişim Komitesi Başkanı Mete Düren, olağan divan kurulu toplantısında yönetimi yalancılıkla itham eden Yıldır Önen'e sert tepki gösterdi.
    Mete Düren, toplantı sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Beşiktaş yönetimini yalancılıkla suçlamak, kimesinin haddi değildir" dedi.

    Tartışmanın bile bir usulü olduğunu belirten Düren,"Maalesef toplantıda bu usule bile uyulmadı. Aynı zamanda divan kurulu yönetiminde yer alan bir kişinin yaptığı açıklamalara da divan kurulu yönetimi sessiz kaldı. Bence bu kişi o kürsüde konuşturulmamalıydı" diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.