Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş da İbrahim de yanlış yaptı

Beşiktaş´ta İbrahim Üzülmez´in gönderilmesinin yankıları sürüyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Celal Kolot ve Nedim Sarsmaz ile spor spikeri Emre Tilev, dün akşam gündeme bomba gibi düşen İbrahim Üzülmez olayını Macadogru.com için değerlendirdi.

İşte ünlü isimlerin görüşleri:

CELAL KOLOT (Beşiktaş Eski Yöneticisi) :

"DEMİRÖREN HAİNLİK YAPTI"

İbrahim Üzülmez’in yaptığı tamamen yanlıştır. Ancak yönetimin yaptığı daha da büyük bir yanlıştır. Bu tür olaylar kazanma hırsından, şampiyonluk sevdasından, geride kalmanın vermiş olduğu üzüntüden ortaya çıkıyor. Ancak Yıldırım Demirören, kanının son damlasına kadar mücadele eden futbolcuları, teknik direktörleri ve yöneticileri Beşiktaş’tan kovuyor. İşin açığını söylemek gerekirse bu duruma da şaşırmadım. Göndermek Beşiktaş’a yapılmış en büyük hainliktir.

EMRE TİLEV (Spor Spikeri) :

"İBRAHİM ÜZÜLMEZ KAPTANLIĞIN AĞIRLIĞINI TAŞIYAMAMIŞ"

Yaşanan çok tatsız bir olay. Tüm sporcuların ifadelerini okudum. Haklı olmak ile haksız olmak
arasında ince bir çizgi var. Yine haklı kalmak ile haklı kalmamak arasında da ince bir çizgi var. İbrahim Üzülmez, haklı olup, haklı kalamamış. O taşınan kaptanlık pazubandının bir ağırlığı var ve bu ağırlığı taşıyamamış İbrahim Üzülmez. Schuster Alman disiplini ile yetişmiş disiplinsiz bir teknik adam. Kendi futbolculuğu döneminde de bu gibi hadiselerin içinde bulunmuş ve İbrahim Üzülmez’i en iyi anlayan kişi olması gerekiyor ki, sonrasını hesap ederek, yönetime durumu iletmiş ve kadro dışı bırakılmasını istemiş. Fakat yönetim kurulunun 37 yaşındaki emektar kaptanına bu şekilde bir cezalandırma yapmaması gerekiyordu. Kendisine sezon sonu için jübile teklif edilebilir eğer kabul etmezse, o zaman serbest bırakılabilirdi. Bunca yıllık hizmete karşılık iyi bir jübile yapılmalıydı.

NEDİM SARSMAZ (Beşiktaş Eski Yöneticisi) :

"BİZE DÜŞEN YÖNETİME DESTEK VERMEKTİR"

Bu yaşanan olayın bir benzeri benim de yöneticilik yaptığım dönemde olmuştu. Bu konu yönetime geldiğinde bizler, Beşiktaşlılık duruşuna ve ahlakına yakışmadığına kanaat getirerek iki oyuncuyu da kadro dışı bırakmıştık. Bu olay üçüncü kez oluyor. Bu sefer teknik direktör Schuster ve antrenör Tayfur Havutçu’nun yanında oluyor. Bu konuda bize düşen yönetime destek vermektir. Kol kırılır yen içinde kalır mantığı ile hareket edip,olayı daha fazla irdeleyip Beşiktaş’a zarar verilmemelidir.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler