« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş Cola Turka'nın hedefi ilk 3

Beko Basketbol Ligi takımlarından Beşiktaş Cola Turka, yeni sezon hazırlıklarına başladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

BJK Cola Turka Arena'da toplanan siyah beyazlı takım, antrenör Burak Bıyıktay yönetiminde yeni sezona yönelik ilk çalışmasını gerçekleştirdi.

Milli takımda bulunan Engin Atsür ile Avustralyalı Brad Newley'in katılmadığı antrenmanda, basketbolcular kondisyon ve atletik test çalışması yaptı.

ANTRENÖR BIYIKTAY: “HEDEFİMİZ LİGDE İLK ÜÇTE YER ALMAK”

Antrenman öncesi basın mensuplarına açıklamada bulunan Beşiktaş Cola Turka Antrenörü Burak Bıyıktay, bu sene doğru transferler yaptıklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

“Doğru transferler yaptığımıza inanıyorum. Takımın ana kimyasını koruduk. Türk oyuncularınız ne kadar iyiyse o kadar iyi takımsınızdır. Çok iyi oyunculara sahip olduğumuzu düşünüyorum. Ayrıca kadromuza başarılı oyuncu Engin Atsür'ü de kattık. Chatman bu sene de bizimle devam edecek. Herkesin zaman alabileceği, performans verebileceği bir takım yarattık. Sakatlık gibi bir aksilik veya başka bir şanssızlık olmazsa hedefimiz ilk üçün içerisinde yer almak. Yapabilirsek de play-off'larda final oynamaktır. Avrupa'da da son sekiz takım arasına kalmak istiyoruz. Bunları yapabiliriz. Önümüzde uzun bir çalışma dönemi var. Bu doğrultuda çalışmalarımız devam edecek.”

Oyuncu transferini tamamladıklarını dile getiren Bıyıktay, “Oyun kurucu pozisyonu için Engin Atsür'ü aldık. Orayı, Chatman, Muratcan Güler ve Engin ile yapacağımız üçlü rotasyonla dönmeyi düşünüyoruz. Ayrıca Avustralyalı Brad Newley'i aldık. İstediğimiz bir oyuncu, çok araştırma yaptık. İnşallah istediğimiz gibi çıkar. Merkez bölgesine de Lonny Baxter'ı aldık. Cevher, Adem bu sene bizimle devam ediyorlar. Bir de Kevin Fletcher'i aldık. İyi bir görev adamı. Bu transferlerle yolumuza devam edeceğiz. İnşallah her şey istediğimiz gibi gider ve başka transfere gerek kalmaz” diye konuştu.

Beşiktaş Cola Turka Kaptanı Haluk Yıldırım da bu sezon başarılı olmak için ellerinden geleni yapacaklarını dile getirerek, “Geçtiğimiz sene sezonu beşinci sırada tamamladık. Ama play-off'larda Galatasaray Cafe Crown'a elendik. Bu sene iyi bir takım kuruldu. Sezonu ilk 4 içinde tamamlayacağız” dedi.

Başarılı oyuncu Cevher Özer ise zorlu bir sezonun kendilerini beklediğini belirterek, “Her şeyden önce zorlu bir sezon bizi bekliyor. Tüm takımlar transferlerini neredeyse tamamladı. Biz de dahil tüm takımlar kaliteli transferler yaptılar. Bugün de ilk antrenmanımızı yapıyoruz. Önümüzde uzun bir hazırlık dönemi var. Yeni transferlerimizin de aramıza katılmasıyla sezona iyi başlamak istiyoruz. Hedeflerimizi gerçekleştirebilecek güçteyiz” değerlendirmesinde bulundu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz