« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş Cola Turka beklemede

Beko Basketbol Ligi'nde bu sezon kurduğu iddialı takıma rağmen sezonu kupasız kapatan ve ligin bitmesinin ardından antrenör Ergin Ataman ile yollarını ayıran Beşiktaş Cola Turka, kadrosundaki Türk oyuncuları tutmak istiyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş Cola Turka Genel Menajeri Burak Bıyıktay, antrenörlük konusunda bir gelişmenin olmadığını, ancak bu sezon Ergin Ataman'ın yardımcılığını yapan ve adı Efes Pilsen'de yardımcı antrenörlük için geçen Ufuk Sarıca'nın takımın başında olabileceğini söyledi.
Bıyıktay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yabancı oyunculardan Shumpert ve Nicevic'i tutmayı istediklerini belirterek, “Apodaca ile zaten kontratımız var. Shumpert için yüksek teklifler var. Efes Pilsen de kendisini istiyor. Ancak bu oyuncuyu almak istiyorlarsa bonservis bedeli ödenmesi gerekiyor. Shumpert'in bu sezon aldığı ücret kadar ödeme yapılması lazım” dedi.

Kadroda belirleyici kişinin antrenör olacağını kaydeden Burak Bıyıktay, kadronun iskeletini korumayı amaçladıklarını dile getirdi.
Bu arada sezon içinde ortaya koyduğu performansla takımın önemli silahlarından olan, ancak özellikle play-off maçlarında aynı oyununu sergileyemeyen ve eleştiri alan Kaya Peker'in siyah-beyazlı takımla sözleşmesinin bittiği ve bu oyuncunun Beşiktaş Cola Turka'da kalmasının zayıf bir olasılık olduğu ifade edildi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler