Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş Cola Turka, Avrupa'da hedef büyüttü

Basketbolda FIBA Bayanlar Avrupa Kupası (B) Grubu'nda mücadele edecek olan Beşiktaş Cola Turka'nın antrenörü Aziz Akkaya, “Grubun en güçlü takımıyız. Bu sezon Avrupa'da ses getirecek başarılara imza atacağız” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Aziz Akkaya, siyah-beyazlıların resmi internet sitesine (B) grubundaki rakiplerini değerlendirdi. Grubun en güçlü takımı olduklarını öne süren Akkaya, şöyle konuştu: “Bu gruptan çıkacağımızı düşünüyorum. Yunan temsilcisi Kastoria CAC ile geçen sezon da oynamıştık ve iki karşılaşmayı da kazanmıştık. Diğer takımların durumu ise henüz netleşmedi. Rakiplerimizi araştırmaya başladık. Kadrolarını daha yeni oluşturmaya başlıyorlar. Olimpia, basketbolda eski gücünü kaybeden Romanya'nın takımı, ilk kez Avrupa kupalarına katılıyorlar. Güçlü bir takım değiller. İsrail'in Elitzur Achva Ramla takımı geçen sene ligi üçüncü bitirdi. Ancak tecrübesiz bir ekip.”

Bu sene Avrupa'daki hedeflerini yarı final ve final olarak nitelendiren Akkaya, yeni sezona çok çalışarak hazırlandıklarını kaydetti.

Akkaya, bu sezon oynayacakları kupaların hepsinde şampiyonluğu istediklerini vurgulayarak, “Güçlü transferler yaptık, hedefimizde ilk olarak 18 Ekim'de oynanacak Cumhurbaşkanlığı Kupası var” diyerek sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler