GeriSpor Beşiktaş Cola Turka: 60-Bandırma Banvitspor:66
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Beşiktaş Cola Turka: 60-Bandırma Banvitspor:66

Türkiye Basketbol Ligi'nde Beşiktaş Cola Turka, Bandırma Banvitspor'a 66-60 yenilerek, bu sezon ligde evindeki ilk mağlubiyetini almış oldu.

Karşılaşmaya Beşiktaş Cola Turka adam adama, Bandırma Banvitspor ise alan savunması yaparak başladı. İki takım da maçın başında çok top kaybı yaptı ve sayı bulmakta zorluk çekti.
Beşiktaş Cola Turka, dış atışlarda başarısız olurken, Bandırma Banvitspor Can ve Cameron'un basketleriyle 6. dakikada 12-5 üstünlük sağladı. İlk periyot da 16-12 konuk ekip lehine sonuçlandı.
İkinci periyotta da takımlar top kayıpları nedeniyle ilk 2.30 dakika boyunca sayı üretemedi. Kötü hücum etmeye devam eden evsahibi ekip, Can ve Ersin'in sayılarına da engel olamayınca 17. dakika içinde fark 9 sayıya (19-28) çıktı. Siyah-beyazlılar, Wright'ın basketleriyle farkı kapamaya çalıştı ve ilk yarı Bandırma Banvitspor'un 30-25 üstünlüğüyle sona erdi. Beşiktaş Cola Turka, ilk yarıda toplam 14 top kaybı yaparken, Bandırma Banvitspor ise 8 top kaybı ile oynadı.
İkinci yarıda Wright ve Barış'ın basketleriyle rakibini yakalamaya çalışan Beşiktaş Cola Turka, 17. dakikada farkı 3 sayıya (37-40) indirmesine rağmen, Cameron ve Rodosevic'in üst üste bulduğu basketlere engel olamayınca, 28. dakikada fark 8 sayıya ulaştı:37-45. Ancak son 2 dakikada toparlanan siyah-beyazlılar, rakibine sayı attırmayıp, 5 sayı üretince fark yeniden 3'e indi ve 3. periyot 45-42 Bandırma Banvitspor'un lehine sona erdi.
Son periyoda Önder'in üst üste bulduğu basketlerle başlayan Bandırma Banvitspor, 34. dakikada farkı yeniden 8 sayıya çıkardı: 47-55. Siyah-Beyazlılar, Wright'ın pota altından kazandırdığı basketlerle bitime 3 dakika kala farkı 2 sayıya (55-57) indirdi. Ancak konuk ekip, Radosevic ile üst üste 2 basket üretip bitime 1.41 dakika kala skoru 61-55'e getirdi. Beşiktaş Cola Turka son 20 saniyede Barış'ın 3 sayılık basketiyle farkı yeniden 2 sayıya (60-62) indirmesine rağmen, art arda kötü hücum edince, konuk ekip yapılan taktik faulleri Can ile sayıya çevirerek sahadan 66-60 galip ayrıldı.
Siyah-Beyazlılar, böylece Türkiye Basketbol Ligi'nde bu sezon Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi'ndeki ilk yenilgisini almış oldu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle