« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş böyle maç oynamadı

Erdemir-Beşiktaş Cola Turka karşılaşmasında, bu sezon maç başına 22.9 serbest atış kullanan Kartal, bu defa ‘0’ çekti. Evsahibi ise sadece 7 kez serbest atış çizgisine gitti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

OLMAZ demeyin oldu... Beşiktaş Cola Turka, Erdemir deplasmanında son saniyede maçı 66-64 kazanırken, karşılaşma boyunca hiç faul çizgisine gitmemesi dikkat çekti. Siyah beyazlı basketbolcular, erteleme maçına kadar ortalama 22.9 serbest atış kullanıyorlardı. Karşılaşmanın son saniyelerinde Beşiktaş, serbest atışa çok yaklaştı ancak kısmet olmadı.

23 saniye kala son Beşiktaş topunda durum berabere iken, son çeyrekte sadece “1” faulu bulunan Erdemir Ereğli taktik faullerle bitime 3.2 saniye kala “4 takım faulünü” doldurdu. Kalan sürede faul kararı çıkmayınca Beşiktaş maçı, serbest atış kullanmadan tamamlandı.

Hakemler 13’er faul verdi
Hakemlerin 2 taraf için 13’er gibi, az faul vermesi rahatsızlık yaratmadı ve oyunun basketbol ölçüleri içinde yüksek sertlik derecesinde oynanmasını sağladı. Takımların iyi niyetli davranışları da hakemlerin “Aman, çok faul çalıp, kontrolü elimde hissedeyim” şeklinde düşünmelerine de neden  olmadı. Bu karşılaşmaya kadar ortalama 19.3 serbest atış kullanan lig sonuncusu Erdemir Ereğli de sadece 7 kez serbest atış çizgisine gitti, Antwain Barbour 2/2, Erkan Veyseloğlu 3/3, Emre Ekim de 1/2 isabetle toplam 6 sayı üretti.

Ataman: Tuhaf bir olay
Beşiktaş Cola Turka’da 2. dönemini yaşayan antrenör Ergin Ataman, Efes Pilsen’i ellerinden kıl payı kaçırmanın üzüntüsünü son saniyede Erdemir karşısında aldıkları galibiyetle unuturken, maçı hiç faul atmadan tamamlamalarını da, “Tuhaf bir olay. Bugüne  kadar böyle bir şey yaşamadım” diyerek yorumladı. Bu arada Ataman yurt dışında transfer görüşmelerini sürdürüyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler