« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Beşiktaş borçların altından kalkacak güçtedir'

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı, İcra Kurulu Üyesi, İletişim Komitesi, Sponsorluklar ve Yeni Projelerden Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Numan Ceyhan, geride kalan 8 haftada futbol takımını başarılı bulduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş'ı takip eden spor yazarları ve muhabirlerle BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde kahvaltılı sohbet toplantısı düzenleyen Numan Ceyhan, futbol takımının 8 haftada 5 galibiyet elde ettiğini hatırlatarak, “8 maçta 8 galibiyeti herkes ister. Daha yolun başındayız. Şimdiden başarısız demek doğru değil. Ben takımın başarılı olduğuna ve bundan sonra çok daha iyi oynayacağına inanıyorum” diye konuştu.

Yabancı futbolcuların performansı ile ilgili bir soruya da Ceyhan, “4 yeni yabancı oyuncumuz var. Yeni yeni uyum sağlıyorlar. Onların da takıma katkı sağlayacaklarını düşünüyorum” diye cevap verdi.

BORÇLAR

Beşiktaş'ın borçları ile ilgili bir soruya Ceyhan, “Ocak ayında yapılacak mali genel kurul toplantısında kulübümüzün mali durumu açıklanacak. Beşiktaş zaten halka açık bir kulüptür ve hesaplar da ortadadır. Beşiktaş, Türkiye'nin en büyük kulüplerinden biridir ve borçların altından kalkacak güçtedir” şeklinde yanıt verdi.

Kulübün gelirlerinin artması için gerekli çalışmaları yaptıklarını ifade eden Ceyhan, “20 milyonluk bir taraftar topluluğuna ve kendine özgü duruşuyla onurlu bir camiaya sahip olan Beşiktaş kulübümüzün, geldiği noktada çok daha ileriye taşınarak, dünyanın önemli markalarından biri olması idealimiz, çalışma şevki ve azmimizin temelini oluşturmaktadır. Bu ideal bazen bizi 24 saat görev başında tutmakta, ancak yormamaktadır. Çünkü halkın takımı Beşiktaş'a hizmet etmek aynı zamanda ibadet etmek gibi insana mutluluk, huzur ve heyecan vermektedir.”

Numan Ceyhan, Fulya Projesi'ne de değinerek, “Fulya Projesi Beşiktaş'ın geleceğidir ve zamanında bitirilecektir” dedi. Altyapının BJK Nevzat Demir Tesisleri'ne taşınacağını kaydeden Ceyhan, Fulya'daki Şan Ökten Tesisleri'nin kulüp binası olarak yeniden yapılandırılması için bir inşaat şirketi ile anlaşmaya vardıklarını ifade etti.

BENZİN İSTASYONU

Ümraniye'de BJK Nevzat Demir Tesisleri'nin karşısında yer alan 5500 metrekarelik arsanın öncelikle işgalcilerin elinden kurtarılarak tel örgülerle çevrildiğini anlatan Ceyhan, “Değeri 10 milyon doların üzerinde olan Şile ana yolu üzerindeki bu arsa, kulübümüze ticari gelir getirmesi için değerlendirmeye alınmış, en uygun seçeneğin benzin istasyonu olduğunun tespiti üzerine bu yönde çalışmalara başlanmıştır” diye konuştu.

Numan Ceyhan, BJK TV ile ilgili bir soru üzerine, “BJK TV Beşiktaş'ın malıdır. Yayın hakları Doğan Grubu'ndadır ve bu yayınların içeriği Beşiktaş'ın kontrolündedir. BJK TV'deki yayınlar bizim gözetim ve denetimimizle yapılıyor. BJK TV'deki yayınlar bundan sonra çok daha iyi olacak” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz