« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş bizden çekinmeli

Fenerbahçeli futbolcu Kazım Kazım, takımın performansının iyi olduğunu belirterek, "İyi oynuyoruz ve her zaman kendimizi geliştirmeyi hedefliyoruz. Neticeler de iyi ama kadromuzdaki oyuncuların kalitesine bakarsak daha iyisini yapabiliriz" dedi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Genç futbolcu, Fenerbahçe Televizyonu'na yeni sezon, takım içindeki atmosfer, Beşiktaş maçı gibi birçok konuda değerlendirmelerde bulundu.

Resmi maç yapmadan geçen 15 günün takım için bir avantaj olduğunu ifade eden Kazım, Beşiktaş maçında galibiyet hedeflediklerini söyledi. Beşiktaş'ın önemli bir rakip olduğuna değinen Kazım, "Sezonu değerlendirirsek Beşiktaş'ın bizden çekinmesi lazım. Biz daha rahat bir konumdayız. Maça 3 puan için çıkacağız ve iyi oynayıp kazanacağımızı düşünüyorum. Bu maçta 3 puandan başka bir hedefimiz olamaz" şeklinde konuştu.

Her mevkiide oynayabildiğini dile getiren golcü futbolcu, "Kanatta oynamak ile forvette oynamak arasında fark var. Forvette mümkün olduğu kadar topu tutmaya, iyi değerlendirmeye çalışmak gerekiyor. Kanatta ise adam eksiltip arkadaşlarınızı oyuna sokmanız gerekiyor ama benim nerede oynadığım önemli değil. Her yerde oynama kapasitem var. Beni sevindiren teknik direktörümüzün veya takım arkadaşlarımın bana güvenmesi" diye konuştu.

Güçlü bir fiziğe sahip olduğunu dile getiren Kazım, "Genellikle defans oyuncuları beni durdurmaya çalışıyor ve bana doğru hamle yapıyorlar. Ancak güçlü bir fiziğim var ve hakemler ikili mücadelelerde benim faul yaptığımı düşünüyorlar. Ben her zaman topa hamle yapmaya gayret gösteriyorum ve defans oyuncusuna bakmıyorum. Kayserispor maçında hakeme bunu anlatmaya çalıştım ama sarı kart gördüm. Defans oyuncuları beni fizikleriyle durdurmaya çalışıyor ama bu işe yaramıyor. Bence başka bir yol bulmayı denemeliler" dedi.

Fenerbahçe Spor Kulübü Can Bartu Tesisleri'nde antrenmanların çok neşeli geçtiğini vurgulayan Kazım, "Birbirimize şakalar yapıyoruz ama antrenmanlarda her zaman en üst seviyede çalışıyoruz. Takımda kazanma ruhu var. Herkes başarılı olmak istiyor. Takımdaki arkadaşlık çok iyi. Bazı oyuncular 3 yıldan beri birlikte. Birbirimizi çok iyi tanıyoruz. Takım içindeki atmosfer çok iyi" şeklinde konuştu.

Kazım son olarak, Avrupa'nın en büyük kulüplerinden birisinde forma giymenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, "Futbol oynamak benim için büyük bir zevk. 9 yaşımdan beri futbol oynuyorum. Annem ve babam benim için çok büyük fedekarlıklar yaptılar. Londra'da futbol oynayan bir gencin, günün birinde Fenerbahçe gibi Avrupa'nın büyük bir takımında Roberto Carlos, Alex, Deivid, Emre, Volkan gibi oyuncularla oynaması büyük bir onur. En önemlisi ise hayattan büyük bir keyif alıyorum. Bence hayatımın en güzel günlerini yaşıyorum" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz