GeriBasketbol Beşiktaş antrenörü Buharalı, taraftarla kapıştı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  12
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Beşiktaş antrenörü Buharalı, taraftarla kapıştı

Beşiktaş antrenörü Buharalı, taraftarla kapıştı

"Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nde dün Basketbolu Geliştirenler Derneği'nin Beşiktaş'ı 80-52 yendiği maç sonrasında salonda gerginlik yaşandı.

Caferağa Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmanın ardından Beşiktaşlı oyuncular, siyah beyazlı taraftarların önündeki kapıdan çıkarken, başantrenör Ömer Buharalı, diğer kapıyı tercih etti.

Tribündeki bir Beşiktaş taraftarı, "Niye oradan çıkıyorsun Ömer Hoca? Buradan çık, seninle konuşacağım” demesi Buharalı’nın tepkisine sebep oldu.

Sinirlenen Buharalı, taraftara koşmaya başladı. Beşiktaş Menajeri Mehmetcan Akbudak, medya sorumlusu Hasan Avcı ve kondisyoner Taylan Yaşin araya girerek Ömer Buharalı'yı tuttu. Yardımcı antrenörler Sermin Dolar, Serkan Arıca ve masör Ceyhun Fidan da taraftarı sakinleştirmeye çalıştı.

Beşiktaş antrenörü Buharalı, taraftarla kapıştı
Beşiktaş taraftarının tribünlerden aşağı inmeye çalışması, ortalığın daha da karışmasına sebep oldu. Polislerin araya girmesiyle birlikte olay fazla büyümeden bitti.

Ömer Buharalı ile tartışan taraftarın daha önce birkaç maçta daha Buharalı'ya karşı kaba sözler kullandığı iddia edildi. (bjkbasket.org)

BASKETBOLU GELİŞTİRENLER DERNEĞİ: 80 - BEŞİKTAŞ: 52

Salon: Caferağa
Hakemler: Turgut Işık, Tekin Özübir, Hüseyin Kara
Basketbolu Geliştirenler Derneği: Vandersloot 22, Bentley, 4, Özge Yavaş 21, Kübra İmren Ekşi 6, Abdi 6, Rezan 10, Nihan Demirkol 2, Yasemen Saylar, Nevin Kirsten Vatansever 9
Beşiktaş: Milovanovic 18, Ayşe Cora 5, Viana 12, Şaziye İvegin Üner 5, Ivankovic 10, Sevgi Uzun 2, Gizem Başaran, Yasemin Horasan, Emel Ecem Güler
1. Periyot: 15-19
Devre: 32-30
3. Periyot: 59-42
5 faulle çıkan: 39.09 Rezan (Basketbolu Geliştirenler Derneği)

Yorumları Göster
Yorumları Gizle