« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş antrenmanında gerginlik

Süper Lig'in ikinci yarısı öncesi Antalya'da hazırlıklarını sürdüren Beşiktaş, bu sabah Belek'de yaptığı antrenmanla çalışmalara devam etti.

ÖVÜNÇ ÖZDEM - ANTALYA / DHA
SON GÜNCELLEME

Teknik direktör Bernd Schuster yönetiminde bir buçuk saat süren antrenmanda tedavileri tamamlanma aşamasına gelen Ekrem, Necip, Nihat ve Onur takımdan ayrı çalışırken, diğer futbolcular kondüsyon ve pas ağırlıklı çalışmalar yaptılar. Pas çalışmasında oldukça hırslı oldukları gözlenen Siyah Beyazlı oyuncular, zaman zaman gerginlikler yaşadı.

Özellikle 5'e 2 pas çalışmasında Quaresma'ya sert bir müdahele bulunan İbrahim Toraman ile Portekizli oyuncu arasındaki gerginlik kısa sürede sonlandı. Guti, Simao ve Fernandes'de sık sık kendilerine yapılan sert müdahaleler sonrası yerde kalırlarken, antrenmanda her hangi bir sakatlık yaşanmadı.

Beşiktaş bu akşam ve yarın sabah yapacağı antrenmanlar ile çalışmalarına devam edecek. Siyah Beyazlı takım yarın saat 18.30'da Sivasspor ile Belek'de bulunan ve antrenmanların yapıldığı Gloria Sport Center 'da karşı karşıya gelecek.

Öte yandan antrenman sırasında basın mensupları ile sohbet eden futbol komitesi başkanı Serdal Adalı, bu sezonu şampiyon bitirmeleri için ligin ikinci yarısının ilk 10 haftasını kayıpsız geçmeleri gerektiğini vurguladı. Adalı şampiyonluk yarışı ve ligin ikinci yarısı ile ilgili şunları söyledi:

"Trabzonspor ile aramızda 14 puan fark var. Biz bu farkı kapatıp şampiyon olabileceğimizi düşünüyoruz. Tabi ki kolay olmayacak ama sonuna kadar bu işin peşini bırakmayacağız. Bana göre ikinci yarının ilk 10 haftasını kayıpsız yani 30 puan ile geçmeliyiz. Hatta bu 10 haftada rakiplerimizin maçlarına bile bakmadan sadece kendi maçlarımızı kazanmaya konsatre olmalıyız. Ligte bizim üstümüzde olan takımlar bizi hissetmeye başladıkları zaman işimiz daha kolay olacaktır. Öncelikle Beşiktaş'ın gücünü rakiplerimize çok ciddi olarak hissettirmeliyiz. Bu dönemde puan kaybı olmaz ise ligin 25. veya 26. haftasından sonra daha net konuşabilirim."

Bu arada teknik direktör Bernd Schuster'in isteği doğrultusunda son 10 gündür Beşiktaş'ın görüşme halinde olduğu Eskişehirspor Sezer Öztürk için temasların sürdüğü öğrenildi. Futbol Komitesi Başkanı Serdal Adalı'nın 2 gün içinde Eskişehirspor başkanı Halil Ünal ile biraraya geleceği kaydedildi.


 


Bunları da Beğenebilirsiniz