« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş-Adana Demirspor maçında yılın Fair Play olayı

Beşiktaş-Adana Demirspor maçında hakem Suat Arslanboğa, Veli'ye sert bir hareket yapan Hakan Söyler'e kırmızı kart gösterdi. Ancak siyah beyazlı futbolcular, "Hareket o kadar sert değildi" diye itiraz edince, hakem kartın rengini 'sarı' olarak değiştirdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş ile Adana Demirspor arasındaki Ziraat Türkiye Kupası maçının 22. dakikasında Fair Play Ödülü'ne aday gösterilecek bir olay yaşandı.

Beşiktaş-Adana Demirspor maçında yılın Fair Play olayı

Bu dakikada orta sahada Adana Demirspor futbolcusu Hakan Söyler, Beşiktaşlı Veli Kavlak'a taban girdi. Hakem Suat Arslanboğa, pozisyonun ardından tereddütsüz kırmızı kart çıkardı.

Beşiktaş-Adana Demirspor maçında yılın Fair Play olayı

Ancak, sert harekete maruz kalan Veli ile, siyah beyazlı futbolculardan Oğuzhan Özyakup, Ersan Adem Gülüm ve Olcay Şahan, hakem Arslanboğa ile görüşerek, hareketin kırmızı kartı gerektirecek kadar sert olmadığını söyledi.

Beşiktaş-Adana Demirspor maçında yılın Fair Play olayı

Hakem de bunun üzerine kartın rengini değiştirip, Hakan Söyler'e sarı kart gösterdi.

VELİ: HAKAN'IN HAREKETİ NORMAL BİR FAULDÜ
Bu olayın ardından günün kahramanı Veli Kavlak, Beşiktaş'ın resmi internet sitesine açıklamalarda bulundu.
Hareketin normal bir faul olduğunu ve kırmızı karta şaşırdığını ifade eden Veli, "Rakip takım oyuncusuyla mücadeleye girdim. Ben topa dokundum, rakip de bana dokundu ama ayağını hemen çekti. Normal bir fauldü. Hakem kırmızı kart verince çok şaşırdım. Açıkçası ne yapacağımı bilmiyordum. Olcay ve Ersan geldi. Hakemle konuştuk. Pozisyonun kırmızı kart olmadığını söyledik. Hakem de kararını değiştirdi ve bana teşekkür etti. O anda 1-0 geride olduğumuzu düşünmedik. Güzel bir durum oldu. Galibiyetten dolayı rakibi tebrik ettim. Mağlup olduğumuz için üzgünüz" şeklinde konuştu.

BEŞİKTAŞ U19 TAKIMI DA PENALTIYI BİLEREK KAÇIRMIŞTI
Beşiktaş U19 Takımı futbolcuları da, geçtiğimiz Ekim ayında Kayseri Erciyesspor'u 3-2 yendiği maçta, haksız olduğunu düşündüğü penaltı vuruşunda centilmenlik yaparak, topu rakip kaleciye yumuşak bir vuruşla teslim etmişti. Penaltıdan Beşiktaş’ı 2-1 üstün duruma getiren Eslem Öztürk, bir kez daha kazanılan penaltının ağır bir karar olduğunu düşünerek meşin yuvarlağı bilerek rakip kalecinin kucağına attı. Bu davranış spor kamuoyunun övgüsünü aldı.

İŞTE BİLEREK KAÇIRILAN PENALTININ GÖRÜNTÜSÜ


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler