« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş 6 yıllık davayı kaybetti

Beşiktaş Kulübü'nün 2006 yılından bu yana devam Aktif Tanıtım şirketi ile ilgili davası sonuçlandı. Siyah Beyazlı kulübün, dava sonucunda Aktif Tanıtım’a 6.095.874,40 Dolar ve bu bedelin 10 Kasım 2006 tarihinden itibaren, yani 6 yıllık faizini ödemesi kararlaştırıldı.

Övünç ÖZDEM/İSTANBUL, (DHA)
SON GÜNCELLEME
Yaşanan bu gelişme üzerine açıklama yapan siyah beyazlı kulübün hukuk işlerinden sorumlu yönetim kurulu üyesi Levent Erdoğan, şunları söyledi:  "6 yıldır süren dava sonuçlandı. Mahkemenin verdiği karara saygılıyız, ancak Yargıtay’a başvurup, temyiz hakkımızı kullanacağız. Şu an için 6.095.874,40 Dolar ve bu rakamın faizini ödememiz kararlaştırıldı. Faiz olarak ne kadar rakam çıkacağı, mahkemenin gerekçeli kararının ardından netleşecek."

Erdoğan ayrıca, son dönemde Aktif Tanıtım ile masaya oturup anlaşma zemini aradıklarını, ama bu anlaşmanın olmadığını da şu sözlerle açıkladı:  Biz, dava sonuçlanmadan Aktif Tanıtım şirketi ile anlaşmaya çalıştık. Hatta en son iki gün önce son bir teklifte bulunduk. Ancak davalı olduğumuz şirket, maddi taleplerini her görüşmemizde artırdı. Son olarak 4 milyon Dolar teklif edip karşılıklı anlaşma isteğinde bulunmuştuk ama bu durum gerçekleşmedi."

Öte yandan Beşiktaş kulübünün Yıldırım Demirören başkanlığındaki son yönetim kurulunda genel sekreter olarak görev yapan Fahrettin Curoğlu da Aktif Tanıtım şirketi ile kendi dönemlerinde anlaşmak için masaya oturduklarını, ama o dönemde de anlaşma sağlayamadıklarını açıkladı. Curoğlu, "Bizim yönetim kurulumuz döneminde de Aktif Tanıtım ile anlaşma zemini aradık. Son olarak 2.5 milyon Dolar ve belli bir süreliğine bu şirkete kulübün reklam pazarlama haklarını vermeyi teklif edip, anlaşma sağlamaya çalıştık. Ancak Aktif Tanıtım şirketi, istediği rakamı yapılan her görüşmede artırdığı için mahkeme kararı öncesi bir mutabakata varamamıştık. Kulübün eski ikinci başkanlarından Murat Aksu da bu şirketle olan tanışıklığı nedeniyle görüşmelerimize dahil olmuş, ancak Aksu'nun yardım çabaları da sonuçsuz kalmıştı" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz