İSTANBUL HABERLERİ

Beşiktaş 2. Uluslararası Bahar ve Şiir Festivali başladı

DHA
30.04.2017 - 15:10Son Güncelleme :
DHA

Erdinç YILDIRIM/İSTANBUL(DHA)BEŞİKTAŞ Belediyesi tarafından bu yıl ikincisini düzenlenen Uluslararası Bahar ve Şiir Festivali'nin açılışı gerçekleştirildi. Yönetmenliğini Şair Ataol Behramoğlu’nun üstlendiği festivalde Türkiye’deki şairlerin yanı sıra farklı ülkelerden şairler de yer alıyor.

11 ÜLKEDEN 31 ŞAİRE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Toplamda 11 ülkeden 31 şairin katılacağı festivalde şiir, müzik ve doğa iç içe olacak. Beşiktaş 2. Uluslararası Bahar ve Şiir Festivali'ne Türkiye'den ve İtalya, Brezilya, Letonya, Romanya, Moldova, Danimarka, Suriye, Irak, Japonya, İrlanda, Suudi Arabistan'dan  katılacak seçkin şairler, şiir severlerle buluşacak.

30 Nisan-3 Mayıs’ta Abbasağa Parkı’nda gerçekleşecek olan festival; Ataol Behramoğlu, Pelin Batu, Cengiz Bektaş, Ülkü Tamer, Bianchi Vincenzo, Uldis Bērziņ, Ahmet Telli, Gülseli İnal, Ion Deaconescu, Nicolae Dabija, Ayten Mutlu, Erdal Alova, Âba Müslim Çelik, Turgay Fişekçi, Yusuf Alper, Metin Celal, Altay Öktem,Hülya Deniz Ünal, Hael Srour, Kate Newmann, Arai Takako, Amal Al Jubouri, Emel İrtem, Gökçenur Ç.,Yaprak Öz, Cindy Lynn Brown, Efe Duyan, Neslihan Yalman, Gonca Özmen, Francesca Cricelli, Ahmed Jundi, Kaan Koç ve Mahmoud Al Taweel'in katılımıyla düzenleniyor.

"FESTİVAL AÇILIŞIMIZI YAPIYORUZ"

Festival hakkında konuşan Şair Ataol Behramoğlu, "Bugün Abbasağa Parkı’nda festivalimizin açılışımızı yapıyoruz. Bu yılın önemi özelliklerinden biride tabi geçen yılda söz konusuydu bu yıl yine çok değerli müzisyenler var örneğin kapanışta Gülsin Onay konseri var bu çok önemlidir. Vedat Sakman, Tuna Kiremitçi, Haluk Çetin gibi değerli müzisyen arkadaşlarımızda ciddi katkılarda bulunacaklar. Bu yıl dünya şiir hareketinin çağrısıyla  Nisan ayındaki bütün şiir festivalleri ulaşabildiğimiz bütün festivalleri ırkçılığa ve yabancı düşmanlığına karşı sloganıyla geçekleşecek. Böylece bu sloganı da insani çağrıyı da yaşama geçirmiş oluyoruz." dedi.

(FOTOĞRAF)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Beşiktaş 2. Uluslararası Bahar ve Şiir Festivali başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Nisan 2017 tarihinde saat 15 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Beşiktaş 2. Uluslararası Bahar ve Şiir Festivali başladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı