« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş 1140 rakımda huzuru buldu

Yeni sezon hazırlıklarını Avusturya'nın Bad Kleinkirchheim bölgesinde gerçekleştiren Beşiktaş'ta geride kalan 8 günde bir aksilik yaşanmaması teknik heyetin yüzünü güldürdü.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

Geçmiş yıllarda yapılan yurt dışı kamplarında yaşanan sakatlıklar, oyuncular arasındaki problemler, transfer belirsizlikleri ve son olarak bir önceki yıl şike soruşturması nedeniyle bozulan moraller yerini huzurlu çalışma ortamına bıraktı.

"BEŞİKTAŞ HER TÜRLÜ MÜSABAKAYA HAZIRDIR"

eknik direktör Samet Aybaba yönetiminde sabah ve akşam olmak üzere günde iki antrenman yapan Siyah Beyazlı oyuncular, kendilerine verilen çalışmaları eksiksiz olarak yerine getiriyorlar. Sivok'un transferi ile stoper eksiğini kapatan Beşiktaş'ta yabancı kaleci transferi sonrası bir orta saha, bir de forvet takviyesi yapılacak.

YERLİ KONDİSYONER DEVRİMİ

Geçmiş yıllarda yapılan hazırlık kamplarında yabancı kondisyoneler tarafından çalıştırılan futbolcular, bu kamp döneminde iki yerli kondisyonere emanet edildi. Tayfur Havutçu ve Carlos Carvalhal'ın ekibinde de yer alan istatistik uzmanı ve kondisyoner Eren Şafak ile kondisyoner Ersin Aka, oyuncuların yeni sezona en formda şekilde girebilmeleri için yoğun çaba harcıyorlar.

Sabah antrenmanlarının tamamında, akşam antrenmanlarının ise ilk 45 dakikalık bölümünde futbolculara kondisyon yüklemesi yapan Şafak ve Aka, oyunculara yapılan testleri ise kulübün kendi imkanları ile gerçekleştiriyorlar. Takımdaki her oyuncu için ayrı ayrı istatistik tutan ve özellikler genç oyuncuların fiziki gelişimi için oyunculara özel programlar hazırlayan kondisyoner ekibinin hazırlık kampında ciddi bir sakatlık yaşanmamasında önemli rol oynuyorlar.

BAD KLEINKIRCHHEIM SAĞNAK YAĞIŞLI 10 DERECE

Öte yandan 1140 rakımda bulunan Bad Kleinkirchheim bölgesinde, soğuk hava ve yağmur kampın parçalarından biri oldu. Özellikle dün akşam saatlerinde başlayan sağanak yağışın aralıksız devam etmesi ve hava sıcaklığının 10 derece dolaylarında olması teknik kadroyu memnun etti.

İstanbul'da hava sıcaklığı hayatı olumsuz etkilerken, oyuncuların neredeyse kış mevsimi şartlarında antrenman yapmalarının, çalışmaların verimliliği açısından iyi sonuçlar verdiği belirtildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler