Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Beşağaç katliamı Silopi’de kınandı

  Dündar SANSUR/ SİLOPİ (Şırnak), (DHA)
  06 Ekim 2007 - 17:14Son Güncelleme : 06 Ekim 2007 - 17:14

  ŞIRNAK’ın Beytüşşebap İlçesi Beşağaç Köyü’nde PKK’lı teröristlerin 12 kişiyi öldürmeleri, Silopi İlçesi’nde düzenlenen basın açıklamasıyla kınandı.

  Atatürkçü Düşünce Derneği Silopi Şube Başkanı Dündar Kesik, “Bizler Silopi’de bulunan demokratik kitle örgütleri ve siyasi parti temsilcileri olarak, yıllardır PKK terör örgütünün ülkemizde gerçekleştirdiği ve birçok masum insanımızın hayatına mal olan terör olaylarını nefretle kınıyoruz ve kabullenmiyoruz. Kabul etmediğimizi 70 milyon vatandaşımıza ve tüm dünyaya haykırıyoruz” dedi.

  Beytüşşebap’ın Beşağaç Köyü’nde bir hafta önce PKK’lı teröristler, minibüsü taramış, saldırıda 12 kişi ölürken, 2 kişi de yaralanmıştı. Silopi İlçesi’nde sivil toplum örgütleri üyeleri, ellerinde Türk bayrakları ile basın açıklaması yaparak saldırıyı nefretle kınadı. Açıklamaya katılanlar ellerinde, ‘Yüreksiz katiller, ancak savunmasız insanlara saldırıyorlar’, ‘Katilleri savunanlar da katildir’, ‘Çocuk katilleri yine sahnede’ yazılı pankartlar taşıdı. Silopi Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen ve yaklaşık 500 kişinin katıldığı açıklama öncesinde saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu.

  Atatürkçü Düşünce Derneği Silopi Şube Başkanı Dündar Kesik, demokratik kitle örgütleri ve siyasi parti temsilcileri olarak saldırıya gerçekleştirenleri lanetlediklerini söyledi. Kesik, şöyle konuştu:
  “Yıllardır PKK terör örgütünün ülkemizde gerçekleştirdiği ve birçok masum insanımızın hayatına mal olan terör olaylarını nefretle kınıyoruz ve kabullenmiyoruz. Kabul etmediğimizi 70 milyon vatandaşımıza ve tüm dünyaya haykırıyoruz. Beytüşşebap İlçesi'nin Beşağaç Köyü'nde 12 vatandaşımız PKK’lı teröristler tarafından katledilmiştir. Bu olayda da, emperyalistlerin bir oyununa daha şahit olduk. Emperyalistlerin uzun yıllardan beri ülkemizi bölmek ve parçalamak için çalıştıklarını biliyoruz. Bunların yerli işbirlikçileriyle beraber bizleri rahat bırakmayacaklarını da çok iyi biliyoruz. Ama korkmayacağız, yılmayacağız. Bizler huzur istiyoruz, iş, aş istiyoruz. Habur Gümrük Kapısı’nın canlanmasını istiyoruz. Bizler üniversite istiyoruz ki; aydın insanlarımız çoğalsın. İnsanca, kardeşçe, birlik ve beraberlik içerisinde yaşamak istiyoruz. Köylerine su götürmek için bu mübarek ayda aç susuz çalışan ve iftarlarını açmak için evlerine dönmekte olan vatandaşlarımızın canlarına kast edenlerin yaptığı saldırı bir insanlık ayıbıdır. Bunu kabul etmek mümkün değildir. Hiçbir günahı olmayan, masum vatandaşlarımızın katledilmeleri ve yaralanmaları bir caniliktir. Bu talihsiz olay bizleri derinden üzmüştür. Bu vesileyle olayı gerçekleştiren PKK terör örgütünü ve terörün her türlüsünü lanetliyoruz. Ülkemizi birlik, beraberlik ve aydınlık günlerin beklediğini yineliyoruz.”


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı