Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beş takviye şart

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Scala, kadro için değerlendirmeyi yapıp, raporu yazdı

Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü, Hapoel Haifa ve G.Saray maçlarının kasetlerini izlediğini belirtip, ‘‘Takımda 5 oyuncunun yerine mutlaka takviye yapılacak. Kadro birbirleriyle rekabet edecek oyuncularla dolacak’’ dedi.

G.Saray maçı süper

Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü Nevio Scala, takıma mutlaka takviye yapılması gerektiğini söyledi. Bu sezon Hapoel Haifa ve G.Saray maçlarının kasetlerini izlediğini belirten Scala, ‘‘Beşiktaş çok genç ve tecrübeli bir takım. Hapoel'e karşı çok kötü, G.Saray'a karşı süper bir oynamışlar. Takımda 5 oyuncunun yerine mutlaka takviye yapılacak’’ dedi.

Kariyerimin belgesi

İtalya'nın Parma Kulübü tarafından ‘‘Yüzyılın teknik direktörü’’ ödülü verilmesinin kendi kariyerini ortaya koyduğunu sözlerine ekleyen Scala, özellikle yabancı futbolcu transferi konusunda çok hassas davrandığını belirtti. Scala, ‘‘Beşiktaş'a dünyada isim yapmış futbolcu gerek. Yoksa altyapıdan bir sürü oyuncu yetiştiririm’’ diye konuştu.

Derbiye bağlı

Futbol takımı hakkında kesin değerlendirmeyi Fenerbahçe ile yapılacak lig maçından sonra yapacağını açıklayan Scala ‘‘Yerli ve yabancı oyuncuları izliyorum. Münch yararlı. Scheafer yürekli oynuyor. Shorumnu konusunda kararsız kaldım. Fevzi'nin ise eksiklikleri var ama genç yaşına rağmen hırslı ve çalışkan’’ yorumunu yaptı.

Kadroda rekabet olacak

Beşiktaş'ın yurt içinden yapacağı yerli transferler konusuna da değinen Scala, ‘‘Beşiktaş'ta gelecek sezon forma giyecek futbolcu mutlaka süper kondisyon ve tekniğe sahip olmalı. Avrupa'da şampiyonluğa koşan bir sistem ile yola çıkacağız. Beşiktaş kadrosu birbiriyle rekabet edecek futbolcularla dolacak’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz