Beş markadan birinin üretimi durduruldu

Hürriyet Haber
10.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme: 10.08.2012 - 17:05

İstanbul’da üretimleri durdurulan 5 su firmasından 4’üne, yeni numunelerinin İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkındaki Yönetmeliğe uygun bulunması nedeniyle üretim izin verildiği bildirildi.

Diğer firma ise faaliyetlerinden geçici olarak men edildi. İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, kentte  üretim yapan Alps Su, Buzada, Erpınar ve Kervansaray markalarının 24 Temmuz ve Yalı Su’dan 25 Temmuz’da alınan numunelerinin, İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkındaki Yönetmeliğe uygun bulunmaması nedeniyle üretimlerinin durdurulduğu anımsatıldı.

İSTANBUL’DA BU MARKALAR DENETİMDEN GEÇER NOT ALAMAMIŞTI

 

Açıklamada, üretim tesisinde yapılması gereken çalışmalar konusunda da bilgilendirilen firmaların, gerekli çalışmaları yaptıkları ve yeniden numune çalışması taleplerini müdürlüğe ilettikleri vurgulandı. 5 firmanın üretim tesislerinden 30-31 Temmuz’da alınan ikinci numunelerin, Zeytinburnu Halk Sağlığı Laboratuvarı’nda analiz edildiği belirtilen açıklamada, “Analizler sonucu Alps Su, Erpınar, Kervansaray ve Yalı Su markalarına  ait numuneler İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkındaki Yönetmeliğe uygun bulunmuş ve üretim izni verilmiştir. İkinci numunelerin analiz sonuçları yönetmeliğe uygun bulunmayan Buzada markası, faaliyetten men edilmiştir” denildi.      


 

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı