Gündem Haberleri

  Beş dakikada iş yerlerini su bastı

  Atakan ŞEN/İZMİR, (DHA)
  27.05.2011 - 00:34 | Son Güncelleme:

  İZMİR’de etkili olan kısa süreli sağanak yağış, Buca İlçesi’nde bir apartmanın altındaki 2 iş yerini su basmasına neden oldu. İş yerini su basan Murat Topğlu, "5 dakikalık sağanak yağış iş yerimi yerle bir ederken, benim ve iki arkadaşımın otomobili su altında kaldı" dedi.

  Kent merkezinde etkili olan bölgesel sağanak yağışlar, hayatı olumsuz etkilerken, yağmura hazırlıksız yakalananlar zor anlar yaşadı. Şirinyer Semti 168 Sokak 133 numaradaki Kardelen Apartman’ın altında bulunan bir mobilya dükkanını ve inşaat müteahhit bürosunu su bastı. Apartmanın otoparkında park halinde bulunan 3 otomobil ise su altında kaldı.

  3 OTOMOBİL SU ALTINDA KALDI

  İnşaat müteahhit bürosu sahibi Murat Topoğlu, "20 yıldır belediye buraya hiç bir altyapı çalışması yapmadı. Sağanak yağışla birlikte bir anda su bastı büromu. Yaklaşık 40 bin lira zararım var. Ayrıca otoparkta park halinde bulunan benim otomobilimi arkadaşlarım Volkan Yıldız (31) ve Adem Yıldırım’a (35) ait otomobiller su altında kaldı. 3 otomobili vinç yardımıyla su içerisinden çıkarabildik" dedi.

  SORUNUMUZU ÇÖZMEDİLER

  Apartman sakinlerinden emekli Zeynep Canlı (55) ise, "Yılda en az 3-4 defa burayı su basar. Yetkililere o kadar sorunumuzu illettik ama sonuç alamadık. Otoparkta benim de otomobilim vardı. Son anda kurtardım. Bundan sonra şikayetimiz belediyeye olmayacak. Cumhuriyet Savcılığı’na şikayette bulunacağım" dedi.

  MOBİLYA MAĞZASINDA MAHSUR KALDI

  Mobilya mağzasında çalışan Savaş Certel (38), "Ne olduğunu anlamadık. 5 dakika yağan sağanak yağışın ardından sular bizim dükkanı bastı. Dükkanın içerisinde mahsur kalan arkadaşımızı itfaiye ekipleri botla kurtardı. Yaklaşık 20 bin TL zararımız var. Belediyenin altyapı yetersizliği bizim mağdur olmamıza neden oldu. Dükkan içerisindeki kanepeler, sehpalar, koltuk takımları kullanılmaz hale geldi" dedi.

  İtfaiye ekiplerinin 4 saatlik yaptığı çalışma sonucu işyerlerindeki su tahliye edildi.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı