« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bermek Terim'e yeşil ışık yaktı

Federasyon Başkanlığına aday olan Ayhan Bermek, Fatih Terim'in teknik direktörlüğünün tartışılamayacak kadar büyük olduğunu belirterek Terim'e yeşil ışık yaktı.

(a.a.)
SON GÜNCELLEME
Bermek, genel kurulun yapılacağı Sheraton Oteli'nde gazetecilere yaptığı açıklamada, kısa bir sürede aday olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Planımı, programımı hazırladım. Liderliğim, yaptığım hizmetlerden tescillidir. Ciddiyim ve kararlıyım. Adalet ilkesi ile hareket edeceğiz. Hakemlerin çaldığı düdüklerin doğruluğuna halk inandığı zaman adalet gelmiş demektir. Disiplin kurulu ceza veriyor. O futbolcu ertesi gün antrenmana oynayacakmış gibi hazırlanıyor. Çünkü futbolun anayasasından cezası dönüyor. Böyle bir şey olmaz. Seçimde siyasetin ilgisi olduğuna inanmıyorum. Polemiklere girmem.”

TÜRK FUTBOLUNA HİZMET  EDEN HERKESİ LİSTEME ALIRIM

Fatih Terim'in teknik direktörlüğünün, tartışılamayacak kadar büyük olduğunu vurgulayan Ayhan Bermek, şöyle konuştu:

“Fatih terim ile 7 yıl çalıştım. Türkiye'nin yetiştirdiği en büyük teknik adamdır. Türk futboluna hizmet eden herkesi listeme alırım. Şu anki yönetimden bazı isimler de benimle seçime girebilir. Bunlar gökten zembille inmediler. Yönetimime alırsam bu suç mu? Şeffaf olacağız. Denetime her zaman açığız. Başarı için örgütlü çalışacağız. Devletin denetleme ve gözetme hakkı vardır. Beni de seçilirsem her zaman denetleyecektir.”

Bermek, daha sonra Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Ufuk Özerten ve Kayseri Erciyesspor İkinci Başkanı Dr. Erol Bedir'i yanına çağırarak, bu iki ismin listesinde olduğunu söyledi. Ayhan Bermek, ayrıca Mehmet Baykam'ın da listesinde yer aldığını bildirdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler