« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bermek, 'Terim' dedi

Futbol Federasyonu'nda seçimlere iki hafta kala seçim turuna çıkan Ayhan Bermek, Mehmet Ali Yılmaz'ın aksine, başkan seçilmesi halinde Fatih Terim'le yola devam edeceğini açıkladı.

Ulaş SAĞ / İZMİR,4(DHA)
SON GÜNCELLEME

Futbol Federasyonu'nun 19-20 Ocak'ta yapılacak olağanüstü genel kurulunda başkanlığa aday olduğunu açıklayan Ayhan Bermek, seçim turuna listesindeki ağır toplardan Mahmut Özgener'le birlikte İzmir'de başladı. İzmir'de kulüplerin tesislerini ziyaret ederek, başkanlarla biraraya gelen Bermek, seçim öncesi destek istedi. Ayhan Bermek, diğer aday Mehmet Ali Yılmaz'ın “Seçilirsem Fatih Terim'le çalışmayacağım” söyleminin aksine, seçilmesi halinde Fatih Terim'le yola çıkacağını açıkladı. Terim'le milli takımlarda uzun süre birlikte çalıştığını hatırlatan Bermek, “Türk futbolunun 1994-96 arasında uluslararası seviyede ilk büyük çıkışını yaptığı dönemde Fatih Terim'le birlikte olduk. Bence o Türkiye'de yetişip Avrupa'ya entegre olabilmiş tek antrenördür. Kesinlikle onunla birlikte olacağım” dedi. Terim'in de seçilecek başkana göre tercihte bulunacağınını hatırlatılması üzerine Bermek, “Ben geldiğim takdirde yanımdaki herkesin beyanatlarını da kontrol edeceğim” şeklinde konuştu.

Seçilmesi halinde bir süredir yaşanan kavga ve kaos ortamını aşmak için en önemli ilkesinin adalet anlayışını oturtmak olacağını vurgulayan Bermek, “Disiplin ve Tahkim Kurulları futbolumuzun en önemli organları. Bu organların oluşmasında ve işleyişinde bizzat rol oynayacağım. Gerekli hukuk kişilerinin bu kurulları en sağlıklı biçimde oluşturulmasını sağlayacağım. Herşeyden önemlisi, bölgecilik ve hemşehricilik anlayışının kalkması için uğraş vereceğim. Bugün futbolumuzda adaletin sağlanamamasının en önemli sebebi bölgecilik ve hemşehriciliktir. Bunun kalkması en önemli hedefimiz” dedi.

Haluk Ulusoy'un adaylığının yolunun açılması halinde tavrında değişiklik olmayacağını sözlerine ekleyen Bermek, “Ben bu işe talip olduğumu açıkladım. Haluk Ulusoy bugüne kadar Türk futbolunda önemli görevler üstlenmiş, uzun yıllar başkanlık yapmış bir isim. Kendisinin de bu yarışın içinde olmasını arzu ederim” ifadesini kullandı. İsviçre maçında yaşanan olaylarla ilgili devam eden süreçte mevcut yönetimin işbaşında olduğunu söyleyen Bermek şunları söyledi: “Bu olayda federasyonumuz gerekli dosyaları hazırladı ve verdi. Seçilmemiz halinde, mevcut yönetimde yer alıp bizim yönetimimizde de bulunacak arkadaşlardan gerekli fikirleri alacağız. Türkiye'nin bu konuyu en az zararla atlatacağına inanıyorum.”


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler