Dünya Haberleri

  Berlusconi'ye kötü haber

  hurriyet.com.tr / DIŞ HABERLER
  15.02.2011 - 12:56 | Son Güncelleme:

  Ülkesindeki kadınlar tarafından şiddetle protesto edilen İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi hakkındaki iddianame kabul edildi. Reşit olmayan bir kızla fuhuş yapmakla suçlanan Berlusconi, önümüzdeki aylarda mahkemeye çıkacak. Ancak Berlusconi için asıl kötü haber, İtalyan Başbakan'ı yargılayacak 3 hakimin de kadın olması.

  17'LİK RUBY, BERLUSCONI'NİN BAŞINI YAKTI

  İtalyan mahkemesi, küçük yaşta bir kızla para karşılığı birlikte olmak ve görevini kötüye kullanarak bu olayı örtbas etmeye çalışmak suçlanan Başbakan Silvio Berlusconi'nin yargılanmasına Nisan ayında başlanacağını açıkladı.  

  AFP ajansının haberine göre, savcılık tarafından sunulan iddianameyi kabul eden Hakim Cristina Di Censa, davadaki ilk duruşmanın 6 Nisan günü TSİ 10.30'da gerçekleşeceğini belirtti.

  Berlusconi, medyanın büyük ilgi gösterdiği davada üç kadın hakim tarafından yargılanacak.

  İtalyan Anayasa Mahkemesi’nin yargı kalkanını kısmen indirmesinin ardından, hakkında soruşturma açılan Berlusconi, Ruby lakaplı 17 yaşındaki bir Faslı kızla Milano'daki evinde para karşılığı birlikte olmakla suçlanıyor. Savcılar ayrıca, geçtiğimiz Mayıs ayında hırsızlıktan tutuklanan Ruby'nin serbest bırakılması için polise baskı yaptığını belirttikleri Berlusconi'yi görevini kötüye kullanmakla suçluyor.

  Geçtiğimiz aylarda 18 yaşını dolduran Ruby dahil hiçbir kadınla para karşılığında birlikte olmadığını belirten Berlusconi ise suçlamaları reddediyor.

  Söz konusu olay Berlusconi'nin karıştığı ilk seks skandalı değil, ancak İtalyan lider bu kez suçlu bulunması halinde, 18 yaşından küçük biriyle fuhuş yaptığı için 3, görevini kötüye kullandığı içinse 6 yıldan 12 yıla kadar hapis cezası alacak.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı