Dünya Haberleri

  Berlusconi'ye ikinci saldırı girişimi

  A.A.
  16.12.2009 - 14:43 | Son Güncelleme:

  Milano'daki bir hastanede gözlem altında tutulan Berlusconi'ye ulaşmak isteyen şüpheli bir şahıs son anda yakalandı. İtalyan Başbakanı'nın kaldığı kata kadar yaklaşan "meczup vatandaş"ın hastane dışındaki aracında hokey sopaları ve paslı bıçaklar bulundu.

  Yirmi altı yaşındaki bir genç, Milano'daki San Raffaele Hastanesi'nde gözlem altında tutulan Berlusconi'ye ulaşmak istediği sırada gözaltına alındı.

   

  Yapılan ilk araştırmada, Torino'ya bağlı Villarperosa'da ikamet ettiği belirlenen gencin, 2008'de Torino'da bir hastanede psikolojik tedavi gördüğü, ardından da akıl hastalarının bakımıyla ilgilenen özel bir kurumun bakımı altında tutulmuş bir meczup olduğu ortaya çıktı.

   

  Edinilen bilgilere göre, 26 yaşındaki genç, TSİ 03.00'te San Raffaele Hastanesi'nde Berlusconi'nin gözlem altında tutulduğu yedinci kata ulaştığı sırada gözaltına alındı. Kata ulaştığında koruma engeliyle karşılaşan gencin, "Başbakana selam vermek istiyorum, başbakana selam vermek istiyorum" demesinin ardından derdest edilerek hastaneden uzaklaştırıldı.

   

  Gözaltına alınan gencin hastanenin otoparkına park ettiği otomobilinde yapılan aramada, hokey sopaları ve iki adet paslı bıçak bulunduğu kaydedildi.

   

  Halen Milano'da gözaltında tutulan gencin ailesinin ise çocuklarının gece vakti evden çıktığını fark etmediklerini beyan ettikleri öğrenildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı